Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért nem szól a jobb csatorna...

Miért nem szól a jobb csatorna és miért nem sztereó a kimenet?

Figyelt kérdés
Tegnap előtt vettem egy Behringer fx2000-es 3D Virtualizer effekt processzort. Bármilyen szabványos audio kábelt próbáltam keverőn keresztül vagy anélkül rádugni a bemenetére bal oldalon, csak a bal csatorna kijelző működik, olyan mintha sztereó lenne, mert a fejhallgatón ha visszahallgatom a kimenetet, akkor mindkét oldal szól, de valójában a bal csatornát, nem lehet elválasztani a jobb csatornától, gyakorlatilag valamiféle álszteróként működik és a kijelzőn is csak a bal csatorna kijelzője villog. Mit csináltam rosszul a bekötésekkel? Valami speciális kábel kell ehhez, tehát hogyan lehet ezt az eszközt működére bírni?

2021. nov. 7. 00:34
 1/2 A kérdező kommentje:
Az effekt processzor setupban is hiába állítottam mono-t stereora oda-vissza, ez sem eredményezett megoldást.
2021. nov. 7. 00:38
 2/2 anonim ***** válasza:
Don't panic! A Behringernél szoktak néha furcsaságok lenni. A bal oldali bemenetre a legszélén, 1 db 6.3-as mono nagy jack a hátlapon. A jobb oldali bemenetre, ami arrébb található, szintén 1 mono nagy jack kell. Olyan TRS kábel kell, aminek a két vége mono és ami közösíti a két nagy mono jacket, az lehet kis sztereó jack 3.5mm vagy nagy sztereó jack, 6.3mm. Ez persze felhasználási céltól is függ, de előtte célszerű visszacsatolnod keverőpultról ezeket. Mindegyik hátsó paneli jack csatlakozót csatlakoztatnod kell. Csak úgy fogod hallani fejhallgatón rendesen, ha a sztereó fejhallgató kis vagy nagy jack csatlakozóját szétválasztod kettő darab 6.3mm-es mono jackre, vagy RCA kábellel 6.3mm-es átalakítóval a jobb és baloldali rca dugókhoz jack átalakítót teszel. Próbálkozz;)
2021. nov. 7. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!