Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ez a tv, Horizon 43HL7530U...

Ez a tv, Horizon 43HL7530U Smart LED Televízió, 108 cm, 4K Ultra HD, mennyire jó ha xbox series s-et akarok rajta legtöbbször használni?

Figyelt kérdés

Legjobban attól félnék hogy laggolna a játék rajta esetleg később… itt a link:

[link]



2021. nov. 17. 00:58
 1/2 anonim ***** válasza:
47%

Lag alatt gondolom szaggatásra gondolsz (nem tudom a lag hogy terjedt el az a netkapcsolati vagy szerverproblémák miatti akadozást jelenti multiban). A Series Sben ugyanaz a processzor van mint a nagy testvérében a Series Xben, hogy olyan probléma sohase legyen egy játékkal, hogy szaggat. A fő különbség a kevesebb ram és a gyengébb videoegység (GPU), de mivel a gép nem 4Kban futtatja a játékokat ezért felbontás csökkentésével arányosan nincs is szükség erősebb alkatrészekre. A Series S maximum 1440pben futtat játékokat, de nagyon sok játék inkább csak 1080pben fut. Ez nyilván nem olyan éles képet ad mint egy erősebb gép, de a Series Sben van egy saját felskálázó 4Kra ami azt jelenti, hogy sokkal szebb lesz a kép egy nagyobb felbontású TVn is. Ráadásul minél kisebb a képernyő, annál kevésbé látszik, hogy nem olyan éles a kép. Az általad mutatott 43 colos képernyőn teljesen jónak kellene lennie. Csak azt tudom mondani, hogy ha bizonytalan vagy, hogy nézz youtube videókat róla ahol 4K TVn játszanak vele. Szerintem teljesen korrekt: https://www.youtube.com/watch?v=ss0uUR4nhtk


Megnéztem a termék adatlapját Ezeket érdemes tudni:

1, A képernyő tényleg 4K úgyhogy fel tudod skálázni a képet 4K 60fpsre az Xbox beállításokban.

2, Van HDR támogatás benne így szebbek lesznek a színek mint egy régebbi TVn.

3, A HDMI csatlakozó verziója CSAK 2.0 ami azt jelenti, hogy bizonyos extra funkciókat nem fogsz tudni használni a gépen. Series X esetében ez komolyabb gond lenne, de Series Sen nem annyira. Az egyik az az, hogy bár nem sok játék támogatja a 120 fpst, de van ilyen és ahhoz 4Kban 2.1es csatlakozó kell. A Series Sben ilyen van alapból. Ettől még simán rá tudod kötni a TVre és használni csak a 120 fps mód nem fog működni 4Kban. Alacsonyabb felbontást választva viszont valószínűleg IGEN. Mivel ez egy számomra ismeretlen TV márka nem tudom garantálni. Így használni a 120fps módot viszont rontja a képminőséget. Ha mégis megpróbálnád akkor jó ha tudod, hogy a Series Shez csak egy HDMI1.4es kábelt adnak alapból így lehet, hogy abból egy 2.0ásat (high speed) kell venned hozzá. Mint mondtam nem sok 120fps játék van, Series Sre pedig főleg nem így nem igazán érezhető ennek hiánya.

A másik, hogy VRR támogatáshoz is 2.1es HDMI csatlakozó kell a TVn. Az Xbox VRR funkciója általánosan javítja a játékok teljesítményét. Egyszerűen mondva ez vagy minimalizálja vagy eltünteti az fps eséseket a játékokban. Nem varázslat, de körülbelül 15%al javítja a teljesítményt. Ez a funkció viszont, mint ahogy a 2.1es HDMI is a jóval drágább TVk jussa és csak emiatt nem érdemes sokkal többet rákölteni, a játékok 90%a így is nagyon jól optimalizálva van. Pár fps esés itt ott fel sem tűnik.

2021. nov. 17. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2021. nov. 17. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!