Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A LED-szalagom színei "eltolód...

A LED-szalagom színei "eltolódtak", hogyan lehet javítani?

Figyelt kérdés

Két LED-szalagom van beüzemelve, és véletlenül a másik távirányítójával akartam bekapcsolni és színt választani. Talán az eltérő frekvenciájú jel zavart be neki, nem tudom, de azóta nem a gombok szerinti színeket adja, hanem a távirányító gombjaihoz képest egy oszloppal odébb került minden, illetve olyan színt is ad, ami nincs is a távirányítón (rózsaszín).


Mi lehet a hiba oka, és hogy lehet javítani?



2021. nov. 21. 22:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nyomj a fehér színre azon a távirányítón, amelyiken van fehér.
2021. nov. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Sajnos nem segített, próbáltam simán és hosszan is a fehéret, meg a bekapcsolóval együtt is, mint pl. a telefonoknál, hátha "gyárira" rakja vissza, de semmi változás. Van más ötlet? :o(
2021. nov. 22. 10:01
 3/12 anonim ***** válasza:

Fel kell cserélni a szineket.

Kapcsold a távirányítón valamelyik fő színre, piros, zöld vagy kék, és kösd át hogy az világítson amit kiválasztottál.

2021. dec. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Szirty ***** válasza:

"Fel kell cserélni a szineket."


Hmm... A másik távirányító használata miatt átkötötte magát?

2021. dec. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom, mi zavarhatott be neki. Én a vezérlésre gondolok, más frekvencia miatt "átállt", ezért jó lenne valami "Reset" a gombokkal. Belenyúlni fizikailag nem tudok.
2021. dec. 5. 13:58
 6/12 Szirty ***** válasza:
Kikapcsolni meg be (teljesen áramtalanítani és visszakapcsolni) próbáltad már az RGB vezérlőt?
2021. dec. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
6: Persze, minden este áramtalanítom. :o(
2021. dec. 5. 15:23
 8/12 anonim ***** válasza:

"Hmm... A másik távirányító használata miatt átkötötte magát?"

Hmm... Azért ne csinálja meg, mert te biztos vagy benne hogy jobb megoldásod van? Rendben, figyelünk ...

2021. dec. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Szirty ***** válasza:

Megcsinálhatja, de szvsz nincs sok esélye annak hogy ez a megoldás.

Annak az esélye viszont igen nagy, hogy ezzel további problémákat okoz.


A pontosabb megoldáshoz pontosabb információ kellene de azzal én nem szolgálhatok mert a problémába nem én ütköztem, hanem a kérdező.

2021. dec. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem értek hozzá, de egy "szoftveres" hibát ne akarjunk már forrasztgatással megoldani szerintem. :o)
2021. dec. 5. 19:34
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!