Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Plazmalámpát lehetséges...

Plazmalámpát lehetséges házilag csinálni?

Figyelt kérdés
Mi kell hozzá?

#plazma #lézer #plazmalámpa #fénycsóva #Plazmafény #Állóvillâm
2021. nov. 26. 14:09
A kérdező szavazást indított:
Lehetséges
Nem lehetséges
4 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:

Megoldható, kell hozzá nagy vonalakban:

* egy nagyfrekvenciás jelet előállító törpefeszültségű (48 V alatt) generátor (ez pár alkatrészből megoldható)

* egy, a generátort működtető tápegység

* egy, a nagyfrekvenciás, törpefeszültségű jelet nagyfeszültségű (több kV-os) jellé alakító transzformátor (például az autó gyújtótekercse)

* egy kiégett villanykörte


Példának okáért egy építési leírás:

[link]


De felhívnám a figyelmedet: a törpefeszültségnél magasabb feszültség nem játék! Hiába a magas frekvencia, a kis áramerősség, a nagyfeszültség könnyen megviccelhet! Mindent szigetelj le rendesen, a működés alatti nagyfeszültségű részhez pedig NE érj hozzá!

2021. nov. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2021. nov. 26. 16:28
 3/7 Vortrex ***** válasza:
Projektnek jó, de ez olyan dolog, amit olcsóbb megvenni, mint csinálni
2021. nov. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Projektnek szánom, de egyediben gondolkodom. Műanyag búrában nem működne?
2021. nov. 26. 17:07
 5/7 A kérdező kommentje:
Mert van 3d nyomtatóm
2021. nov. 26. 17:08
 6/7 anonim ***** válasza:

A nagyfrekvenciás áram éget.

Egyszer, még nagyon régen egy csöves magnó működő törlőfejének a kivezetését megérintettem ujjal.

Még csak forrónak sem éreztem először, de azon lepődtem meg, hogy füstöl az ujjan érintkezési pontja.


Mostanában lehet venni az Aldiban elektromos gázgyújtót. Az is nagyfrekvenciás ívvel működik. Annyira (viszonylag) erős ívet állít elő, hogy meggyújtja a papírt is. Sőt műanyag mellett ívet húzva, azt is meggyújtja a felületén futó ív hője.


Viszont ezzel azárt ne próbáld ki, hogy ujjal megárinted, mert nagyon megégetheti, szerintem, bár azon felül nem veszélyes más szemplntból.

Különben nem árulnák így nyitottan szabadon mindenkinek.

2021. nov. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ja, még ami kimaradt, hogy 5-10 másodpercnél hosszabb üzemelésnél már túlmelegedhet és tönkremehet a félvezető benne.
2021. nov. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!