Makita vagy bosch?

Figyelt kérdés
2010. szept. 5. 20:52
 1/10 anonim válasza:
Bár azért nem tartok otthon szerszámarzenált, de azért a Makitákat jobban szeretem.
2010. szept. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
makita
2010. szept. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Makita.
2010. szept. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%
Hilti.
2010. szept. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 rainbowman válasza:
87%

Örülhetsz ha ez felmerül választási lehetőségként nálad, mert a makita jóval drágább mint a bosch


én asztalos vagyok, használok makitát és boscht is... minden kollega és mindenki aki ért a szerszámokhoz, egyértelműen a makitát tartja jobbnak. mert az is.


a két legmegbízhatóbb, leg tartósabb márka a makita és a metabó


a makitánál úgy látom fontos szempont hogy a gpei halkak legyenek és ezért is szeretem

2010. szept. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Én barkácsboltban dolgozom. Szerintem árban nincs különbség a kettő márka között.Talán a visszahozott gépek arányán látszik picit hogy több Bosch-t hoznak vissza mert nagyrészét már kínában gyártják. Szóval talán Makitára szavazok én is
2010. szept. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
34%
Miskolci vagyok,a Boschban dolgozom. Makitát vegyél,semmiképp se Boscht!!! Nekem hihetsz.
2010. szept. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Egyértelműen Makita!

Annyira nem rossz a Bosch sem, de a Makita azért egy más kategória.

2011. jan. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Attól függ miben. Láncfűrészben vagy fűkaszában pl a Husqvarna vagy a Stihl agyonveri a Makitát is(tapasztalat). Fúróban meg egyéb elektromos gépekben azonban valóban az egyik legjobb, de azért a Bosch sem a rossz kategóriába sorolható.
2013. máj. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
82%
Jó napot az Uraknak!Ne keverjük össze az ipari márkákat a barkács kivitellel.Ha arra használod a szerszámot amire való,és a teljesítményén belül,és megtakarítod,karbantartod akkor hosszú élete lesz.Én a kereskedelemben dolgoztam,ipari és barkács termékek tömkelegében.A kínai,amit ott szereltek össze,és az is,az valóban nem sokra való.A napi használat eltérő,ezt is mondták meg azt is.Az én tapasztalatom hogy valóban tartósabb munkára nem alkalmas.A barkács kivitel(pl zöld Bosch,B&D)az hobbi szint.A jelentős részét kínában készítik az olcsó munkaerő miatt.A régieken nem ritka a made in Germany felirat.Ezek tartósabbak voltak,rengeteggel találkoztam,és nem volt ritka amelyik több mint 20 éves volt.Manapság dobd el vegyél újat cím a mérvadó.És higyétek el hogy a régi(fapados)gépek tartósabbak a mostaniaknál.A teljesítmény szomj a minőség rovására ment.Egy kivételről tudok,persze nagyon régóta nem gyártják:Hilti TE72.Ez a szerszám olyan mint a VW-nek a Bogár.Ez egy unikum.Akinek ilyen szerszáma van az kulcsolja össze a két kezét és örüljön!Nekem 12 ipari Bosch,és 3 Makitám van.A Makitára azért voksoltam az elmúlt hónapokban,mert olcsóbb mint az ipari Bosch.Valószínű minőségben egyforma.Persze a régi Anjo,Aichi made in Japan helyett Jan Baptist Belgium made in China típustábla szerepel.Ez csak a munkaerő piac miatt van.Ennyi.Hogy miért Makita,mert tavaly a 10 kilós vésőgép Boschba 315E,én az AVT Makitát megkaptam 200E-ért!!!Nem mindegy,de azért az a Bosch brutál,(11VC)és eszméletlenül jó.Nekem semmi bajom sincs,sőt megvagyok elégedve a kék Boschaimmal,naponta használom őket.A vésőgépek meg első osztályúak.A Makita az Japán márka,és tudjuk hogy a Japán elektronika az egyik legjobb.Igen valóban a Bosch pl a GSH 16-30,ami nekem van hangos,lágyindítás nincs benne,és a rezgése is nagyobb mint a Makitáé,meg drágább is.A vásárlók véleménye alapján sokan a Makitára morogtak,és fordítva.Aztán hallottam sztorikat,és sokan a környékemen is ipari Bosch-t használnak,és semmi panaszuk nincs rá.Persze volt aki az 580wattos sarokcsiszolótól azt várta el,mint az 1100wattos Metabótól.Most beszélek a Hiltiről.Talán a fúró-véső-bontókalapácsok tényleg másabbak mint a többi.Ami az árukban is rögtön észrevehető.Tehát egy szónak száz a vége.A te döntésed,és a te pénzed hogy melyiket választod.Én megvagyok elégedve mindkettővel!Remélem tudtam segíteni!Üdv mindenkinek
2017. márc. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!