Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Nagyobb feszültségű izzó...

Nagyobb feszültségű izzó kisebb feszültségű fényfüzérrel?

Figyelt kérdés
Van egy 2001-es régi soroskapcsolású fényfüzérem. Imádom, de sajnos fogytán vagyok a pótizzókból. Kérdésem a következő lenne: Nagyobb feszültségű izzót lehet használni olyan fényfüzéren, melyhez kisebbel működik alapjáraton? Az enyém ha minden igaz e10 foglalatú, 14v/3w, és a kinézett termék 20v 0,1A <-- ezzel működne? Nem vagyok valami jó fizikából, ezért teszem fel a kérdésemet itt. Hátha valaki tudja. c: Azt tudom hogy kisebb feszültségűt nem szabad nagyobb feszültségűvel használni, de fordítva működhet a dolog?

2021. dec. 5. 23:03
 1/7 devzero ***** válasza:
55%
12db 20V-os izzóval jó lesz. Keverni az izzókat nem célravezető.
2021. dec. 5. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A 20 voltos izzód közel 40 volton nem sokáig oldaná meg a problémát.
2021. dec. 6. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Két (több) nemlineáris, de nem egyforma, és amúgy ismeretlen karakterisztikájú elemet sorba kötni információk nélkül, az az álmoskönyv szerint elég hülye ötlet.
2021. dec. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Szirty ***** válasza:

Az ilyen soros kapcsolásnál két dolog fontos:

- A sorba kötött izzók névleges feszültségének összege legyen azonos a tápfeszültséggel (de inkább20%-al nagyobb)

- Az izzók névleges árama azonos legyen


Ha az izzók feszültsége eltérő, de az áramuk azonos és az össz izzó feszültsége nem kisebb mint a tápfesz, akkor működik.


A te esetedben ez nem teljesül, ezért ahogy az előttem szóló írta a 20V-os izzód hamar kiégne.

2021. dec. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A 14 V / 3 W-os izzólámpa árama: 3/14=0,21 A. A 20 V / 0,1 A-es izzólámpa – ahogy már többen is írták – nem lesz megfelelő, mert azon jóval nagyobb áram folyna, mint 0,1 A, ezért hamar kiégne. Olyan izzólámpát keress, amelynek az árama 0,21 A, vagy ehhez nagyon közeli érték, feszültsége pedig legalább 14 V. Például egy 24 V / 5 W-os megfelelő lehet. Például ez:

[link]

Jó, ez nem karácsonyfa izzó, de a célnak megfelel.

2021. dec. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, a foglalatban nem voltam biztos teljesmértékben, de végül berendeltem próba szerencse alapon. Végül is sikerült olyant találnom ami jó bele, és működik. Sajnos nem a hagyományos formát találtam meg, de így is szép volt, és sikerült pontosan olyant találnom amilyen kellett, már ami a feszültséget, teljesítményt, és foglalatot illeti. Tehát 14v/3w e10 foglalatút. Azt sajnálom csak hogy amit eredetileg kinéztem hozzá, nem írták le pontosan ezt a három komponenst. Szóval inkább nem reszkíroztam meg.
2022. jan. 2. 18:54
 7/7 anonim ***** válasza:
Minden jó, ha a vége jó.
2022. jan. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!