Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen programmal készítsek...

Milyen programmal készítsek kapcsolási rajzokat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy milyen programot tudnátok nekem ajáblani amivel kapcsolás rajzokat tudnék készíteni? Saját projekthez kellene?

Esetleg olyanra gondolnék, ahol wago-s összekötők vagy sorkapcsok lenének benne, illetve amikben eeprom és egyéb vezérlők is lehetnek.


Köszönöm a válaszokat! :)



2021. dec. 7. 17:22
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Paint.
2021. dec. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
KiCAD: [link]
2021. dec. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
55%

A paint nem erre való.

Például:

[link]

Ez ingyenes, kifejezetten elektronikához való. Két része van, az egyikkel kapcsolási rajzok készíthetők, a másikkal nyomtatott áramköri lapok rajzai. A rajzjelei az amerikai szabványnak megfelelők, de egy kis ügyeskedéssel lehet bele varázsolni európai rajzjeleket is.

Vagy:

[link]

Ennek is van kapcsolási rajz és nyomtatott áramkör készítő része. Ez komolyabb, de az ingyenes verzió csak 300 pontig használható.

Vagy:

[link]

Ez egy ingyenes áramkör szimulátor, de, ha csak arra kell, akkor kapcsolási rajz készítésére is jó.


Ha teljesen egyedi dolgokat akarsz rajzolni, akkor erre valamilyen vektoros rajzoló program a megfelelő. Hármat tudok, ami ingyenes és elég jól használható:

[link]

Én AutoCAD-et használok, ez nagyon más, de azért használható.

[link]

Szerintem ez jobban használható, sok hasznos dolog van benne.

[link]

Ez ugyan régebbi, de egészen komoly, ingyenes regisztráció után teljes értékűen használható.

Az utóbbi háromban nincsenek „beépített” alkatrészek, azokat létre kell hozni.

2021. dec. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Tina
2021. dec. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!