Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A televízió nem játssza le a...

Bambuci2 kérdése:

A televízió nem játssza le a külső HDD-ről a filmeket, miért?

Figyelt kérdés
Csaklakoztattam USB-vel egy 2,5"-os HDD-t, amire raktam fel filmeket (.mkv kiterjesztés). A gond az, hogy bizonyos filmeket lejátszik, valamelyik csak fekete képernyő mellett csupán hang van pár másodpercig és megáll a lejátszás. Független attól, hogy SD vagy HD minőség. Mind mkv formátumú. Mi lehet a gond? Pendrive-ról eddig lejátszott mindent...
2021. dec. 13. 07:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Akkor nézd meg hogy a pendrive-odra másolt filmek milyen kódolásúak, és olyan formátumba konvertáld a HDD-s filmjeidet.

Innen sajnos nem tudjuk megállapítani neked a film fájljaid jellemzőit.

De nem is ez a cél. Neked kell ezt felismerni, és a TV specifikációjában megadott értékekre korlátozni a repertoárt.

2021. dec. 13. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Támogatja az mkv-t. Mi mást kellene még megnézzek? Felismeri a HDD-t, lejátszik HDD-ről, de nem játszik le bizonyos filmeket róla, amit pendrive-ról meg igen. Próbafájlok ugyanazok voltak. Na mindegy.
2021. dec. 13. 08:29
 3/11 anonim ***** válasza:
A fájlrendszer nem lesz jó akkor. Egyik gondolom fat32, másik NTFS
2021. dec. 13. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Az mkv csak csomagformátum, azon belül van valamilyen videó és hang, talán azokat nem ismeri.

[link]

2021. dec. 13. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"Támogatja az mkv-t. Mi mást kellene még megnézzek? "

Ugye ez vicc?

2021. dec. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az mkv egy konténer, ami tartalmaz képet, hangot vagy hangokat, feliratokat, fejezet jelöléseket, menüt, stb. Hogy a videó milyen formátumban van benne, azt nem tudni előre. Ha h264, azt egészen biztosan lejátssza, mert a digitális tévéadás is azt használja. De azóta van AV1, VP9, újabban h265, ezekbe már beletörhet a bicskája.
2021. dec. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

#3

Megnézem a fájlrendszert. Általában NTFS-re formázok mindent. Meglátjuk, köszönöm a tippet.


#4 #6

H264-től kezdve mindent támogat.

[link]


#5

Ahelyett, hogy hüledeznél, meg kötekednél, segíthettél is volna. Nem mindenki születik professzorként. Azért jöttem, mert segítséget várok, nem hőbörgést. Szóra sem lennél érdemes.


Összességében, ha nem fájlrendszer lesz, akkor azt hiszem, a HDD megoldás nálam kuka.

2021. dec. 13. 09:19
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Bambuci2!


Egy dolgot szerintem nem írtál le: mi a konkrét hibaüzenet? Valamit csak kiír, hogy miért nem játsza le!?

2021. dec. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

mkv a gond. Bármi lehet benne.

Meg kell nézni pontosan melyik formátumokat is ismeri a TV és olyan mkv -t lejátszani ami ilyen.

Ha csak úgy vaktában ráböksz és "megveszed" akkor az lutri. Vagy jó lesz vagy nem.


Sok tv a túl nagy HDD -ket sem támogatja.

Rádugod, felpörög, de még se látod látszólag a tartalmát.

Ilyenre rendszeresítettem egy filmes pendrive -ot.

Bár vagy 1,5-2 éve a fiókban pihen, a streaming ugye :)

2021. dec. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
8. vagyok, még egy kérdés: mi a tv-d konkrét típusszáma? Az alapján halál pontosan rá lehet neten keresni, hogy mi az, amit tud és mi az, amit nem. Utána már el lehet kezdeni gondolkodni azon, hogy meg lehet-e valahogyan oldani a problémádat, és ha igen, akkor hogyan.
2021. dec. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!