Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Kicserélhetem energiatakarékos...

Kicserélhetem energiatakarékos izzóra anélkül, hogy a villanykapcsolót kicserélném?

Figyelt kérdés
Spot lámpám van és ehhez tekerős kapcsoló ami a fényerősséget szabályozza, de ki szeretném cserélni energiatakarékos spot égőre. Mostanában láttam ilyet. Már próbálkoztam simával is, de az 3 nap után erősen villogni kezdett és inkább visszaraktam a régit. Ha spot égőt veszek akkor a kapcsolót is ki kell cserélnem?
2010. szept. 6. 22:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Menj be szakboltba,ott segítenek,én is így voltam,csak az enyém érintős,+ energiatakarékos égőt kerestem.

A dobozokon is feltüntetik általában kis ikonokkal,hogy fényerő-szabályozható-e az adott égő.

2010. szept. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
54%
Azért egy dolgot tegyünk tisztába az energiatakarékosnak nevezett fényforrás nem izzó hanem fénycső! Nem értem hogy ismertetőkben is miért vezetik félre az embereket hozzá nem értők? Az ún kompakt fénycső és nem szabad fényerőszabályzós kapcsolóhoz csatlakoztatni mert tönkremegy.Ebben gyújtó és fojtó áramkör van ami a 230V-ból maga állít elő a működéséhez szükséges feszültséget.
2010. szept. 6. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2010. szept. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Főleg az utolsó választ!
2010. szept. 7. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!