Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mivel árnyékolhatom le hatékon...

Mivel árnyékolhatom le hatékonyan egy 433 Mhz-et adó jelforrást egy irányban?

Figyelt kérdés
Két készülék dolgozik 433 MHz tartományban és így zavarják egymás működését. Ha viszont sikerülne hogy az egyik forrást ne "lássa" a másik vevő akkor megoldódna a zavar. Valamilyen panelt (vas, alufólia,?) kéne a kettő közé tennem árnyékolás céljából.

2021. dec. 23. 17:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Ugyan drágább megoldás, de jobb, ha az egyikből van duplaannyi frekvenciás változat, akkor egy olyant venni.

Az árnyékolás az vagy hatásos (ott, ahol van), vagy nem. Nálunk két szomszéd adói nyomták el a saját kültéri érzékelőim adóit (egy adó volt az északi oldalon kint, egy pedig a déli oldalon kint, vevők nagyjából a falon belül, és mégis a vevők a szomszédok adóira akaszkodtak rá - az egyik szomszéd adója 10 méterre volt a vevőmtől, a saját adóm meg az erkélyablak túloldalán :D ).

2021. dec. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ezt így nem fogod tudni megoldani. Tedd fel a kérdést a hobbielektronika fórum antennás topikjában, de szerintem ők is ezt fogják mondani.
2021. dec. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Vortrex ***** válasza:

Ezek mindig zavarják egymást, általában nem probléma, mert csak egy-egy gombnyomásra lépnek működésbe.


Egyszer egy 433MHz-es arduinohoz való adóvevőt bekapcsolva hagytam a szobában a maga 4cm-es antennájával, és meglepődve tapasztaltam, hogy a tőle 50m-re levő elektromos kapunyitó nem reagál semmire.

2021. dec. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ha egy kartonlap mindkèt felèt befeded alufóliávan annak elègnek kellene lennie.
2021. dec. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Szupi! 3 mm hullámpapír alufóliával burkolva, némi pozíció keresés után működik! Csak az egyiket látja, no persze a két forrás nem egy irányból jön, hanem pont ellenkező irányból, így egyszerűbb. Ha egy-irányban lenne akkor még a vevőkkel lehetne variálni, de most az se kellett, csak a megfelelő méretű árnyékoló hullámpapírt kellett kitalálni - az arany középút!


Köszi az ötletet!

2021. dec. 29. 08:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!