Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » LED szalagba furhatok csavart?...

LED szalagba furhatok csavart? Vagy van itthon mester építési ragasztó, az jobb lenne?

Figyelt kérdés
Leesett a falról egy óra alatt magával húzva a festéket. Azon gondolkodtam oda fogatom csavarral simán, nem érdekel hogy néz ki mert a szekrény háta mögött van.
2021. dec. 26. 22:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Belefurhatsz csak megsérül a benne lévő nyomtatott szál ami adja az áramot a diódáknak és azzal tönkre is vágod az egészet. Ha van otthon hilti szalagod akkor azzal átfogatod és alul felül behajtod a csavart és ennyi, ha nem látszik akkor az a legjobb megoldás. A ragasztó csak ideig óráig jó mert ha mögötte átmelegszik a szalag főleg ha sokat van használva akkor a ragasztó is átmelegszik és gyengülni fog a hatása ezért is esett le a LED szalag mert nem gagyi ragasztót tesznek rá egyébként, ha csak nem olcsó kínai vackot rendeltél aliról például.
2021. dec. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A válaszod előtt már belefurtam kíváncsiságból két helyen is, akar hol fúrsz bele igen tönkremegy azon a részen. Kínai egyébként 5 méteres 3 ezer Ft.


Köszi a tippet! Vagy szerzek olyat vagy direkt szalaghoz való műanyagot. De ez a hilti jól hangzik.


Két szekrény háta mögé teszek 1-1 5 méterest és még van egy régi kb 3 méteres ledem is azt számítógép asztalhoz szeretném, oda még nem tudom hogyan, az silányabb minőségű.

2021. dec. 26. 22:30
 3/6 Szirty ***** válasza:

Ha sikerül olyan helyen kifúrni ahol a csavar nem csinál zárlatot a vezetősávok között és a fúró nem szakítja meg valamelyik vezetősávot még akkor is kockázatos.

De a LED szalagokon ilyen hely nincs. :)

Úgyhogy ne fúrd ki! Barbár módszer!


Ragasztás jobb lenne, de ha eredetileg úgy vált le hogy hozta magával a festéket a falról vagy a vakolatot, akkor nem a ragasztás volt gyenge, hanem a fal.

Következésképp bármilyen erős ragasztóval ragasztod fel le fog válni a fal egy részével együtt.


Sokkal kulturáltabb, de drágább és munkaigényesebb módja az elhelyezésnek ha veszel hozzá profilt. Azt felfurkálod és a szalagot abba teszed.

2021. dec. 27. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha ragasztani akarod, vezetékcsatorna fedelét rögzítsd a falhoz, arra lehet ragasztani.

Vagy rajzszöggel odanyomni úgy, hogy nem szúrod át, hanem két szöggel két oldalról mellé fogatod. Ez a rajzszöges gipszkartonon nagyon jól működik.

Esetleg szintén rajzszöges, átlátszó irattartó vagy hasonló anyagból csíkokat vágsz, közrefogod és azt rajszögezed oda.

Üdítős palackból is lehet csíkokat vágni hozzá.

2021. dec. 27. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Vannak szép, direkt erre a célra gyártott led szalag tartó sínek, pár száz forint métere, egyszerű felszerelni bárhova, nem kell küzdeni ragasztókkal, kötözővel és még jól is néz ki.
2021. dec. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Szirty ***** válasza:
Ezt pofáztam én is :)
2021. dec. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!