Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » 110V-os fogyasztó 230V-os...

110V-os fogyasztó 230V-os hálózaton mit produkál?

Figyelt kérdés

Egy keverőpultot könnyen tönkre lehet-e tenni annyival, hogy a hátulján lévő 110V/230V az előbbire állítjuk, hálózatra kapcsoljuk majd csupán a főkapcsolóval bekapcsoljuk? Milyen jelenségek zajlanak le a keverőpultban? Kondi, ellenállás elszáll? Füst? Kigyulladhat? Kell-e plusz terhelés, hogy tönkremenjen vagy egy bekapcsolással már ki is purcan?


Válaszokat előre is köszönöm!


2021. dec. 27. 23:30
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Nagy eséllyel meghalnak a félvezetők benne, leég a primer tekercse a trafónak, és kijön belőle a füst. Mivel az elektronikus eszközök mind füsttel működnek, utána már nem dog menni, ha kijött belőle.
2021. dec. 27. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%
Jobb esetben van benne biztosíték. Rosszabb esetben kialakítástól függ.
2021. dec. 27. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%
* már nem fog menni
2021. dec. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Remélem nincs benne biztosíték :D Köszi a válaszokat!
2021. dec. 27. 23:37
 5/7 anonim ***** válasza:
79%

Egyszer kipróbáltam egy KENNEX "márkájú" rádiós magnóval.


Átkapcsoltam, a benne lévő biztosíték puff.


Áthidaltam egy huzallal, majd bedugtam a konnektorba.


Hatalmas durranás, füst és kegyetlen "amperszag" (Égett műszaki cucc szaga - aki ismeri, az tudja miről beszélek.


Illetve a villanyóraszekrényben leoldott a megszakító.


Ja, és két nap szellőztetés sem volt elég, hogy kimenjen a szag.


Természetesen a magnó onnantól kezdve nem működött.

2021. dec. 28. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kérdező: szerintem ne szórakozz ilyennel, ki tudja mit okozhat...
2021. dec. 28. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

„Egy keverőpultot könnyen tönkre lehet-e tenni annyival, hogy a hátulján lévő 110V/230V az előbbire állítjuk, hálózatra kapcsoljuk majd csupán a főkapcsolóval bekapcsoljuk?”

Igen, ezzel szinte biztosan tönkre lehet tenni. A transzformátorra több, mint kétszeres feszültség kerül. Szekunder oldali feszültségei megnövekednek, ezt lehet, hogy elviseli az elektronika, de lehet, hogy nem. A transzformátor viszont rövid időn belül leég. Szerencsés esetben az olvadóbiztosító a bekapcsoláskor fellépő nagyobb áram miatt kiolvad. Ekkor a transzformátor nem ég le, de az elektronika tönkremehet. Szerencsétlen esetben az olvadóbiztosító bekapcsoláskor nem olvad ki, csak akkor, amikor a transzformátor tekercseiről már leégett a szigetelés és füstöl.

Egyszer egy ismerősöm a 230 V-os hálózatra kapcsolt egy 110 V-ra készült TV-t, abban a pillanatban tönkrement. Ahogy 6-os írta, ne próbálkozz ilyesmivel, igen valószínű, hogy rövid időn belül tönkremegy.

2021. dec. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!