Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Jelez a szénmonoxid érzékelő?

Jelez a szénmonoxid érzékelő?

Figyelt kérdés

Ma csipogott anyukámék szobájában a szénmonoxid érzékelő, de sem őt, sem a párját nem érdekli.

Csak annyira, hogy ránézett és kinyitotta az ablakot, a csipogás abbamaradt, de ennyi..

Ha rossz a konvektor akkor nem fog friss levegotol megjavulni, én pedig mondtam, hogy kapcsolják ki és gondolom, szerelovel vagy valakivel beszélni kellene, de azt kérdezte anya, hogy: minek? Majd meglátjuk, később mi lesz.


Én meg teljesen be vagyok már pánikolva....


Valakinél jelzett már ok nélkül? Vagy mit kell ilyenkor tenni?



2022. jan. 2. 15:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom hogyan kéne anyádnak megmondani, hogy "ezzel nagyon nem kéne szórakozni" és "ha rossz, azonnal meg kell javítani".
2022. jan. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Zzzoli ***** válasza:

Ha szellőztetésre megállt a jelzés, akkor nem ok nélkül jelzett, hiszen a nyitott ablakon keresztül távozott bizonyos mennyiségű szénmonoxid. Konvektoros fűtésnél elég gatya állapotban lehet a konvektor, hiszen az egy zárt égéstér, a parapeten áramlik be az égéslevegő és távozik az égéstermék. Pont ablaknyitáskor szokott visszaáramlás kialakulni.

Mindenesetre nagyon komolyan kell venni!!!

2022. jan. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
61%

Nálunk az egyik szobában de kiderült hogy csak elemet kellet cserélni benne.

És azóta nem csipogot.

2022. jan. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Én próbálnám komolyan venni, de még én vagyok hülyének nézve, hogy foglalkozom vele 🙃


Anya pasija szerint "csak úgy" beindult, anya pedig elintézte annyival, hogyha később is csipog, akkor majd lesz valami.


Lehet túl stresszes és pánikolós fajta vagyok,de basszus, szerintem ilyen esetben másképp ne is legyen..

2022. jan. 2. 16:47
 5/7 anonim ***** válasza:

2-es kollégával értek egyet. Ha szellőztetésre kikapcsol az érzékelő akkor ott probléma van.

Hol van az értékelő, milyen magasan? Milyen a konvektor ablak alatt kivezetett, vagy kéménybe va vezetve? Egyiknél sem szabadnak megszólalnia ha rendesen karban vannak tartva és jól vannak összerakva.

Esetleg hívjatok ki kéményseprőt, az ingyen van - elvileg, ő meg tudja mérni a készülékével hgy van-e szénmonoxid a konvektor működése közben.

2022. jan. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Konvektort meg kéne nézetni karbantartóval.

Mikor volt utoljára átvizsgálva?


Én érzékelőm 1-1 csippanással jelzi ha merül az elem és folyamatos vinnyogással ha gond van és menekülni kell.

2022. jan. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha megint jelez, akkor mindenképpen szerelő
2022. jan. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!