Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Árulja már el valaki, hogy...

Árulja már el valaki, hogy egy elemnek miért van ennyi neve? ezt olvasom: LR621 Gombelem. (AG1, SG1, V1GA, G1A, 1GA, SB‑AG, LR621, L621, 280‑34)

Figyelt kérdés

2022. jan. 6. 08:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Mind más méret.
2022. jan. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
nem, ez mind ugyanaz a méret, pont ez a lényeg
2022. jan. 6. 08:56
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Gombelemből is van vagy 40 féle. Ezek más méretűek, még ha nem is észrevehető.
2022. jan. 6. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%
Mert nincs egységesítve. Ahány gyártó annyi különböző név, még ha az elemnek ugyan az is a specifikációja
2022. jan. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%
És attól még ugyanazt tudják. neten vannak is fent táblázatok, hogy a különböző cégek más más nevű elemei hogyan egyeznek meg.
2022. jan. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
87%

Igen, a különböző gyártók saját méret- és egyéb adatjelölést használnak.

(Más, de pl. hiába van jóideje az egységes SI mértékegység szabvány; az angolok nem használják a mindennapokban; elvannak azzal, amit megszoktak; és így vannak vele az ázsiaiak is. Vagy pl. hiába van egységes szabvány a gépjármű kerékgumik gyártási idejének jelölésére, a nagy gyártók, hagyománytiszteletből, a saját egyedi jelölésüket használják. Mikor minél hatékonyabb maszkot kerestem, a ≥95% szűrésű maszkok esetén 3 teljesen különböző jelölést találtam ugyanazt teljesítő maszkokra, attól függően, hogy hol gyártják, illetve, hogy honnan vették át a gyártási jogot. A kínaiak is kitaláltak egy latinbetűs és arabszámos jelölést, az amerikaiak is egy sajátot, és persze, az Eu is. Mindegyik úgy van vele, hogy felőle lehet egységesíteni, de olyanra, amit ő használ.)

2022. jan. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
86%

Árulja már el nekem valaki, hogy a fodrászatban én férfiként látok 4 színt. Szőke, vörös, barna, fekete. Ehhez képest miért van egy 200 oldalas katalógus ott amiben van 50000 szín és a nők mindegyiket meg tudják különböztetni és mindnek van külön neve is!4!????

Na az elemekkel ugyanez van :D

A sok elnevezés a gyártók és az országok külön elnevezései, országonkénti, kontinensenkénti szabványok. stb. miatt van ez.

2022. jan. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Globális világban élünk, és az elem méretét nem a gyártó, hanem az eszközök határozzák meg, nem értem hogy miért kell ennyi elnevezés. Azt még megértem ha van egy-kettő, pl. európai meg amerikai, de gyártónként nem értem. Ha én egy gyártó lennék, aki most beszáll az iparba, akkor meglévő szabvány elemeket kezdenék legyártani, amire szükség van, és nem találnék ki újat, sem új elnevezést, mire lenne az jó?
2022. jan. 6. 15:07
 9/11 anonim ***** válasza:
29%

"az elem méretét nem a gyártó, hanem az eszközök határozzák meg"

Tévedés! Az eszköz gyártója megnézi milyen elem méretek vannak és ahhoz tervezi az eszközét. Ha több energiára van szüksg akkor egyel nagyobb elem/akku méretet tervez.


"nem értem hogy miért kell ennyi elnevezés"

Nem is kell értened. Felhasználó vagy. Megtalálod neked melyik illik a gépedbe és kész. A többin ne gondolkodj :D


"Azt még megértem ha van egy-kettő, pl. európai meg amerikai, de gyártónként nem értem"

Ha látnád milyen munkaszámok, projektszámok, azonosítók vannak, akkor ezzel az agytekervénnyel ami neked van kb fél óra alatt bolondulnál meg (még jobban mint amennyire most bolond vagy :D)


"Ha én egy gyártó lennék"

Akkor már régen kihalt volna az emberiség!

2022. jan. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"meglévő szabvány elemeket kezdenék legyártani, amire szükség van, és nem találnék ki újat, sem új elnevezést"

De a millió már meglevő elnevezés közül melyiket választanád és miért pont azt? :)

2022. okt. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!