Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a mediamark...

Miért van az, hogy a mediamarkton kívül gyakorlatilag nincs olyan fizikai bolt Magyarországon, ahol szórakoztató elektronikai cikkeket (pl. fejhallgató, bluetooth-hangfal) lehetne venni, hanem csak online boltokban lehet ezeket rendelni?

Figyelt kérdés
Én személy szerint nem szeretem az online vásárlást. Nem lehet megnézni a boltban a terméket, összehasonlítani fizikailag a többivel, ha a kiszállításnál nem vagyok ott, akkor járhatok utána egy plusz kört, ha valami baj van a termékkel, akkor lehet utána köröket futni, stb. Eléggé zavar, hogy ma már annyi minden csak webshopon keresztül rendelhető, de úgy látom, ez a kütyükre különösen igaz. Nem lenne erre igény Magyarországon?
2022. jan. 26. 10:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek többsége szeret minél olcsóbban vásárolni, és ez az, amit a mediamarkt nem tud felkínálni, a termékek árába ugyanis be van építve az óriási infrastruktúra fenntartása és üzemeltetése, ezt pedig nem minden vásárló fizeti ki szívesen, mivel a legtöbbször nem ad akkora pluszt, mint amennyivel többe kerül a cucc.

Velem pl már előfordult, hogy mediamarktba mentem, mert élőben szerettem volna kipróbálni telót, ki voltak rakva szépen egymás mellé a polcra, de egyiket sem lehetett bekapcsolni - mindegyik le volt merülve.. Szóltam az egyik unatkozó marktos kiscsajnak, hogy szeretném kipróbálni a készüléket, csak megvonta a vállát és kábé leszarta az egészet. "Az van ami ki van rakva".. b+...

Ilyen üzletekre szvsz nincs szükség, főleg nem felárral.

2022. jan. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Igény az lenne, csak nagy ivbenlesz arják. A hagyományos boltoknak kell üzlethelyiség, raktár, árukészlet (elég forgotökével!), kiszolgálo személyzet, stb. A Webshopnak böven tuljo az a szgép, amivel irtja a világunkat megtámado pufoka ufokát. Egy-két Webshopot kinéz a neten, ahonnan megrendeli az igényelt árukat, amiket aztán haszonnal továbbküld neked. A két üzlettipus közötti költségeket te sem vagy hajlando megfizetni. A haszna is nagyobb igy. Mit is kérdeztél?
2022. jan. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Audio termékek elérhetőek a kommersz fajtából sok helyen. BestByte, edigital ban is.


Azonban kifejezetten audiotermékeket érdemes erre szakosodott üzletekben keresni. pl extremeaudio.


Rendelni meg azért jó mert raktározásban egyszerűbb...


Másik hogy egyre többen rendelik őket, és mivel mindegyik ugyan azokból a nagykerekből szerzik be így minden olyan webáruház felveszi a kínálatába ami kapcsolatban van velük.


Tehát Számtech bolt webáruházában ugyan úgy lehet kenyérpirítót kapni mint notebook-ot.


Rendelés felé akarnak terelni mindenkit, de valóban sok esetben nem elégséges az hogy ismered a paramétereit. Bár fülhallgatót nem lehet kipróbálni, fejhallgatókat és BT hangszórókat azonban igen.

2022. jan. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Euronics azért létezik :)
2022. jan. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
16%
#4 sajnos.
2022. jan. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért kell úgy csinálni, hogy megnézed valahol és ha tetszik, akkor neten rákeresel és ahol a legolcsóbb, onnan megrendeled.
2022. jan. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
a bestbyte is letezik
2022. jan. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Sokkal többféle terméket gyártanak, mint 20-30 évvel ezelőtt, egyetlen terméknek is rengeteg változata van, komoly a kockázat szerintem, hogy készleten marad, vagy erősen áron alul kell árulni. Errefelé továbbá gondolom nincs akkora fizetőképes kereslet, hogy megérje ennél több, vagy nagyobb választékú üzletet fenntartani.

"ha a kiszállításnál nem vagyok ott" - ha van a közelben átvevőpont, doboz, kérheted oda is.

2022. jan. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Rengeteg elektronikai és számítástechnikai üzlet van, ahol meg lehet nézni a termékeket. Nagy üzlethálózata a mediamarkton kívül csak az euronicsnek van, de kisebb bolthálózatok (edigital, aqua), illetve együzletes cégek mindenhol vannak, ahol, ha nem is annyiféle termék, mint a mm-nál, de lehet válogatni.
2022. jan. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Még audó áruház is van, ahol ki is tudod próbálni. Pl. Basys, igaz nem mindenből van nekik kipróbálhjató, megnézhető de odatelefonálsz és segítenek.
2022. jan. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!