Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Lézernyomtatót szeretnék...

Lézernyomtatót szeretnék venni nyomtatott áramkör készítés céljából… tudnátok linkelni párat 40 és 50 ezer forint között? Kikötések: lehetőleg 600x600 dpi-s legyen, valamint lehessen vele nyomtatni fényes 135 grammos műnyomó papírra.

Figyelt kérdés
Lehet velem van a hiba, de én ilyen gépet ebben az ár-érték arányban nem találtam. Előre is köszönöm a válaszokat!

#nyomtató #nyomtatás #lézernyomtató #Fényes műnyomó papír
2022. febr. 7. 19:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag bármelyik jó lehet a listából.


[link]

2022. febr. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2022. febr. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

HP LaserJet Pro M28a multifunkciós MONO lézernyomtató (W2G54A)

Ezzel lehet nyomtatni műnyomó lapra, csak mert a hordozóknál az alábbiak vannak feltüntetve: Sima papír, boríték, levelezőlap, címke

2022. febr. 7. 19:53
 4/7 Szirty ***** válasza:

Nos igen.

Nem csak az árat kell nézni!

Hogy mit még? Pl hogy képes legyen fogadni és kezelni a nehezebb papírt. 120-140g/m2 (a normál másoló papír 80 grammos).


És még mit? Azt hogy milyen fedettséggel képes nyomtatni.

Amilyen biztosan ne vegyél az a Brother DCP1610WE multifunkciós készülék.

Teljesen alkalmatlan NYÁK készítésre. Hónapokig vergődtem vele ezer féle dolgot kipróbálva de egyszerűen annyira vékony festékréteget rak a papírra hogy használhatatlan lesz az eredmény. Ezt szoftveresen sem lehet állítani (annak ellenére hogy látszólag lehet, de nincs semmilyen hatása a nyomatra). Szóval ilyet ne.


Most egy HP Laserjet M404-el próbálkozok gyári tonerrel. Egyelőre jónak látszik. Sajnos drágább az általad előirányzott összegnél.

Próbáltam Canon MF4600-al is NYÁK-ot gyártani az tökéletes nyomatot adott. De ez már egy régebbi készülék nem hiszem hogy kapható az áráról sem tudok semmit.


Én HP-t keresnék.

Egyes üzletekben lehet használtan is kapni nyomtatót. Én ilyen helyen keresnék, főleg hogy ezeknél van esély arra hogy mintát nyomtass vele vásárlás előtt. Csinálsz teszt ábrát, viszed magaddal a fényes papírt, odaadod, kinyomtatják, hazaviszed, átvasalod, kimaratod. Ha jó eredményt ad, visszamész megveszed. :)

2022. febr. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"képes legyen fogadni és kezelni a nehezebb papírt."


Az összes lézernyomtató tud fogadni 135-ös papírt. Általában 140-160 a max., tehát felesleges ez alapján szűrni.


"Azt hogy milyen fedettséggel képes nyomtatni."


Hát írta, hogy 600x600 kell neki, de az is annyira alap felbontás már, hogy az összes teljesíti.


"annyira vékony festékréteget rak a papírra hogy használhatatlan lesz az eredmény."


Inkább nem tapad fel a hordozóra a fényes réteg miatt. Egy bökkenő van, hogy műnyomóra senki nem gyárt külön, azt ki kell próbálni egyénileg.

2022. febr. 8. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Szirty ***** válasza:

"Az összes lézernyomtató tud fogadni 135-ös papírt."


Valóban?

Nézd csak: Brother DCP-1610

[link]

65-105 g/m2


"tehát felesleges ez alapján szűrni."


Akkor te ne szűrj.Én azonban megteszem és a kérdezőnek is ajánlom.

Persze nyomtat a 150g/m2-es papírra is, kipróbáltam. De elég rendesen meggyötri a görgő és fene tudja hosszú távon mennyire jó vagy rossz a nyomtatónak.


"Hát írta, hogy 600x600 kell neki"


Valóban ezt írta de én a festék fedettségéről beszéltem, nem a nyomtató felbontásáról!


"nkább nem tapad fel a hordozóra a fényes réteg miatt."


Épp az általad idézett mondatot előzi meg az ahol azt is leírtam hogy ezerféleképpen próbálkoztam hónapokig. Természetesen nagyon sokféle papírral.

Továbbá a közönséges 80g-os papírra is halovány réteget nyomtat ami a legkisebb mértékben sem fényes. Teljesen egyértelmű számomra hogy egyszerűen nem rak elég festéket a rajzolatra.

2022. febr. 8. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én egy HP1018-ast használok.Ez egy nagyon régi,használtan még talán lehet kapni Nagyon jó minőségű nyomatokat csinál még utángyártott tonnnerrel is.Műnyomó papírral használom.
2022. febr. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!