Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen kábeldobot vegyek?

Rollka27 kérdése:

Milyen kábeldobot vegyek?

Figyelt kérdés
Építkezéaekre kellene vennem hosszabítót minél hosszabbat, amit kültérben is használnék. A kérdésem az, hogy számít e valamit a kábel vastagsága, ha jön egy munkavédelmis az elfogadja e a 1,5-es kábelt, vagy mindenképp 2,5-es kell? Igazából max teljesítmény amit használnék rajta keresztül az 3 kw-os hősugárzó.

2022. febr. 12. 08:36
1 2
 1/12 qkker1 ***** válasza:
81%
Mivel azt írtad, hogy minél hosszabb legyen, a 2,5-es kell, és minden esetben végig le kell tekerni a dobról!
2022. febr. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 qkker1 ***** válasza:
81%
Amúgy sokkal jobban jársz, ha veszel 3*2,5-es gumikábelt, hozzávaló dugvillával és lengőaljattal, és megkérsz egy villanyszerelőt az építkezésen, hogy szerelje fel a kábelre.
2022. febr. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Szirty ***** válasza:

"...sokkal jobban jársz, ha veszel 3*2,5-es gumikábelt..."


Lehet hogy úgy olcsóbb lesz de használat szempontjából rosszabbul jár.

A dobos hosszabbítót könnyebb és gyorsabb kezelni.

Az olaszos lezserséggel kézzel feltekert kábel mindig szívás lesz a gubancok miatt minden újabb használatbavételkor. Főleg ha hosszú...

2022. febr. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 qkker1 ***** válasza:
57%

Szirty


Nem lesz olcsóbb, viszont építkezésen jobb használni;

Semmivel nem könnyebb kezelni, főleg az általad említett lezserséggel;

Rendesen fel kell szedni a kábelt, nekem volt 30 méteres, alpinista barátom megmutatta, hogyan kell felszedni, nagyon gyorsan, gubanc nélkül.

2022. febr. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Szirty ***** válasza:
47%

"Nem lesz olcsóbb"


Akkor miért gondolod hogy jobban jár vele?

Egyébként valamivel olcsóbb lesz, összeszámoltam.


"Rendesen fel kell szedni a kábelt"


Igen. csak utána ide rakod, oda teszed, ezt-azt pakolsz rá, ide is beakad, oda is. Kihúzol belőle egy hurkot, használod, de nem tekered le teljesen, csak ledobod a bundot, stb. Óhatatlanul gubancolódik. Főleg ha hosszú mint említettem. Minél hosszabb annál kezelhetetlenebb ha nem dobon van.


Nekem is van dobos hosszabbítóm, meg nem dobos hosszabbítóm is. Számomra egyértelműen könnyebben kezelhető a dobos a legtöbb esetben. A dobost könnyebb használatba venni, könnyebb feltekerni, tárolni.

2022. febr. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 qkker1 ***** válasza:
41%

Gumikábel drágább, mint a gagyi dobok;

Nekem volt hozzá egy ládám, amiben csak a kábelek voltak;

Leteszed és nem ledobod,

nem mellesleg nem kell minden esetben letekerni a dobról az egészet, mert a bund nem olvad szét;

2022. febr. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"nem mellesleg nem kell minden esetben letekerni a dobról az egészet, mert a bund nem olvad szét;"

[link]

2022. febr. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Szirty ***** válasza:

"Gumikábel drágább, mint a gagyi dobok;"


2.5mm2 gumikábelt 2.5mm2 gumikábellel szerelt dobbal hasonlítunk össze, nem gagyi dobbal!


"Leteszed és nem ledobod"


Teljesen mindegy. Akkor is összekuszálódik.

A dobon nem tud.


"nem mellesleg nem kell minden esetben letekerni a dobról "


Nem mellesleg nem kell minden esetben letekerni a dobról a dobost sem, ahogy írod.

Én pl. nem tekerem le ha fúrni akarok. Nem olvad szét. Ha hegeszteni kell róla akkor letekerem.

2022. febr. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 qkker1 ***** válasza:

"Igazából max teljesítmény amit használnék rajta keresztül az 3 kw-os hősugárzó."


Hősugárzóhoz sem?

2022. febr. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 qkker1 ***** válasza:

7-es


Többek között ezért írtam a 25,5-es kábelt, az nem okozott volna tűzet!

2022. febr. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!