Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » PRO WEAR E80 TESTHŐMÉRSÉKLET-,...

Millia kérdése:

PRO WEAR E80 TESTHŐMÉRSÉKLET-, PULZUS-, VÉRNYOMÁS- ÉS VÉROXIGÉNMÉRŐ okosórát használ valaki?

Figyelt kérdés
Vajon mennyire pontos, az Ekg meg a vérnyomásmérője?

2022. febr. 14. 11:31
 1/6 anonim ***** válasza:
37%

Hát, így a neten ránézve a modellre:

testhőmérséklet: viszonylag pontos lehet, még nem is tizedesjegyig

pulzus: viszonylag pontos lehet, mondjuk +/- 10%

vérnyomás: felejtsd el

véroxigén: felejtsd el

EKG: felejtsd el

2022. febr. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Esetleg infó, milyet érdenes venni 50ezer alatt?

Vagy felejtős ennyiért pontosat venni?

2022. febr. 14. 12:25
 3/6 anonim ***** válasza:
68%

Egy óra sem tudja pontosan, orvosilag mérni a vérnyomást, ennek ugyanis meghatározott szabályai vannak (nyugalmi állapotban, a szív magasságában kell megtenni stb...). Ugyanilyen technikai okokból az EKG funkció sem fog pontos adatokat adni. A fals eredmények pedig sokkal több kárt okoznak, vagy a hibásan rossz eredmény miatt stresszeled magad vagy a hibásan jó eredmény miatt nem fordulsz orvoshoz, amikor szükség lenne rá.

A méréseknek egyelőre megvannak a technikai korlátai, ezeket a funkciókat még engedd el. Vegyél egy közepes minőségű aktivitás mérőt, az életfunkciók mérését pedig végezd az erre a feladatra kifejlesztett eszközökkel.

2022. febr. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ott a pont.

:)

2022. febr. 14. 15:05
 5/6 anonim ***** válasza:
A vernyomasmeres és a pulzus mérete alapból ezeknél úgy működik, hogy egy hitelesített eszközzel kalibrálás az adott appal. Magyarán ha van egy vérnyomásmérőd, akkor azzal mered a vernyomasodat ahogy az óra app-ja előírja. Nekem Samsungom van, annál pl az oraval ellentétes karon felkaros v3rnyomasmerovel kell háromszor egymas után mérni a vernyomast, majd minden egyes mérés után megadni a vérnyomásmérő alltal mert adatokat. 2 vagy 3 hetente újra kell kalibrálni. Így használom, Nekem pontos adatokat ad mindig.
2022. febr. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

Annyit, hozzá tennék, hogy az Apple órája elég jól mér EKG-t pontos … nem azt mondom olyan mint egy 12 elvezetéses, de jobb mint a semmi .


Nekem szokott lenni, plusz dobbanások, és sikerült is elkapni az órával ami szépen mutatta , illetve volt már hogy 5 percig tartó szivritmus zavarom (Nemtudom mitől), és teljesen jól mutatta az óra .


Egyébként sok ember életet mentette már meg :).


Vérnyomást szerintem se lehet órával pontosan mérni .

2022. febr. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!