Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi okozhatta ezt? (hosszabb...

Mi okozhatta ezt? (hosszabb leírás)

Figyelt kérdés
Egy több éve működőképes Huawei töltőfejjel (2A), és egy szintén több éve működőképes Huawei kábellel (3A) kezdtem el tölteni szokásom szerint a Xiaomi hangszórómat. Ekkor azt vettem észre, hogy a kábel elkezdett füstölni, és majdnem ki is gyulladt, de szerencsére gyorsan kihúztam a konnektorból. Nem úgy van ezeknél, hogy túlfeszültség ellen védettek? Az adapter maradt, de lecseréltem egy 5A-s kábelre, és most minden oké.

2022. febr. 22. 15:04
 1/6 Zzzoli ***** válasza:
100%

A kábel nem túlfeszültség védett. Az általad leírt jelenség a kábel belső ereinek és érszigeteléseinek, a használatból adódó megtöréséből, elöregedéséből adódó zárlat és/vagy elégtelen érintkezés következtében alakult ki.

Ha a töltőfej nem károsodott, természetesen maradhat, csak új kábelre van szükség.

2022. febr. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Szirty ***** válasza:

Hát érdekes egy vezeték lehet ami 2A áramtól füstöl :)

Vagy érdekes adapter ami 2A áramkorláttal füstölteti a vezetéket...

(vagy csak óccó és nem is volt áramkorlát)

2022. febr. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Zzzoli ***** válasza:
100%

#Szirty

Szokott füstölni, többször találkoztam már ilyennel, 1-2 Amperes, nagy gyártók termékei is. Hosszú folyamat eredménye, több tényező együttes kialakulása esetén. Nyakban szétnyúzódik a vezeték szigetelés, megsérül, elszakad a harisnya, belső erek szigetelése, de az állandó használat miatt belemegy a piszok, esetlegesen izzadság, folyadék és pont egy olyan kis teljesítményű átmeneti ellenállás alakul ki, ami ilyen kis áram és kis feszültség hatására "túlterhelődik" és magas hőmérsékletre hevül.

2022. febr. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Szirty ***** válasza:

Hátnem tudom.


Most átküldtem 2A áramot egy 0.165 mm átmérőjű réz huzalon de meg se langyosodott.


Egy másik 0,09 mm-es (kilenc század!) volt csak hajlandó füstölni 800 mA áram hatására.

2022. febr. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Zzzoli ***** válasza:
100%
Nem a huzal izzik fel, hanem a huzalon a szennyeződéből kialakult oxidrétegből képződött ellenállás :-)
2022. febr. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Szirty ***** válasza:
"Ekkor azt vettem észre, hogy a kábel elkezdett füstölni"
2022. febr. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!