Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egy mennyezeti lámpába beszere...

Egy mennyezeti lámpába beszerelhetek különféle égőket (pl. LED+halogén)?

Figyelt kérdés

Bocsi a hülye kérdésért. Lány vagyok, ha ez mentség D:


Szóval a lámpának 3 izzója van, jelenleg 50W halogének vannak benne, most kettő kiégett. Ha bennehagyom a harmadikat, mellé berakhatok két új LED körtét, amelyek mondjuk csak 4 vagy 5 wattosak?

(Nyilván a foglalatra figyelve.)



A másik kérdés, ha véletlenül "rosszul" rakom be valahogy az új égőket, azzal okozhatok zárlatot vagy csak egyszerűen nem fog világítani?



2022. febr. 25. 10:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A halogén trafó váltakozó áramot ad ki (AC), míg a LED tápegység egyenáramot (DC). A legtöbb LED fényforrás váltakozó árammal is jól működik, mert pont arra találták ki, hogy a régi halogénes rendszerekbe átépítés nélkül be lehessen tenni és csökkenteni ezzel a fogyasztást, de előfordulhat olyan, ami nem kompatibilis vele. Tönkremenni nem fog, csak úgy fog vibrálni a fénye, mint a régi 50 Hz-es tévé. Ezek ismérve, hogy modern LED-re tervezett rendszerekbe csak egy irányban működik, van rajta + és - jelölés, ha fordítva teszed be nem világít. Amin nincs ilyen, az minden bizonnyal normálisan működni fog a halogén trafóval.
2022. febr. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Minden további nélkül tehetsz más típusú “izzót” a lámpába. Rosszul beszerelni nem lehet, ha van kontakt világít, ha nincs, akkor meg kiesik :)
2022. febr. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél bele nyugodtan ugyanolyan foglalatút 3000-4000K színnel. Ez alatt sárga színű a fénye, ez felett kékesebb ezért nagyon rontja és idegesíti a szemet. Nem is értem miért használ valaki led helyett halogént 10 szeres fogyasztással!

Legjobb, ha a forma is egyezik, mert ha halogénes spothoz való a búra, akkor ez a forma adja a legjobb fényt.

2022. febr. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy fotó segítene eldönteni a kérdést.

Az E27 csavarmenetesnél nem probléma, de más esetben nem biztos hogy zökkenőmentes az átállás.

Ez a hagyományosnak mondható fajta amiről beszélünk, vagy valami más?

[link]

2022. febr. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a válaszokat!

Ezek GU10 halogén izzók, valamint van egy kapszula jellegű kicsi, amire nem jöttem rá, hogy mi a neve.

2022. febr. 25. 12:19
 6/12 anonim ***** válasza:
Nem a G23 az véletlenül? Google ad képeket izzó foglalatok néven!
2022. febr. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nem, GU10, de rá is van írva.

Kb ilyen


[link]

2022. febr. 25. 13:12
 8/12 A kérdező kommentje:

Ja bocsi, félreértettelek.

Ha a kapszulára érted, akkor az szerintem G9, de nem vagyok benne biztos.

2022. febr. 25. 13:13
 9/12 anonim ***** válasza:
49%

Sparban szoktam venni Steck ledeset úgy 3 évente, de van vagy 200 kiló kirakva! Ha megvan, hogy kb. melyik ott szemre kiderül! :) Ne bonyolítsd ennyire a semmit!

30N :D

2022. febr. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A G9 az, amelyiket nem kell csavargatni, hanem egyszerűen csak bedugni (kb. mint a konnektor).
2022. febr. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!