Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Van arra mód, hogy megnézzem,...

Van arra mód, hogy megnézzem, hogy mennyi a ház pillanatnyi áram fogyasztása?

Figyelt kérdés
Konnektoros mérőm van, meg tudom nézni a nagyobb fogyasztókat, tudom, hogy mennyit eszik a hűtő, mosógép stb, de szeretném valahogy látni, hogy összesen mennyi az annyi, mert nem tudom mérni az izzókat, főzőlapot, stb. Kíváncsi lennék tehát, hogy adott pillanatban az egész ház mindenestül mennyi áramot vesz fel. Újfajta digitális mérőórám van, minden vackot is mutat, de ezt nem.

2022. márc. 8. 14:05
 1/7 anonim ***** válasza:
55%

Vegyél egy lakatfogót, és ha a lakás kismegszakítója alatti vezetékhez hozzáférsz, ami ugye nincs plombálva, akkor meg tudod mmérni a pillanatnyi áramfelvételt, amit ha felszorzol a feszültséggel, 230 Volttal, akkor máris tudod, hogy hány Wattot fogyasztasz.

[link]

2022. márc. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én kérdeztem a szerelőket, mikor szerelték fel ezt az új fajtát, hogy hogyan tudom leolvasni a pillanatnyi fogyasztás. Azt mondták, hogy sehogy, azt nem írja ki. A régebbi jobb volt, mert lap pörgési sebességéből meg lehetett állapítani nagyjából pontosan.
2022. márc. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
55%

Nem hiszel az összeadásban? Már sokan bebizonyították, hogy érvényes... Te is kipróbálhatod 12 db ötforintossal, egyik csoportba raksz ötöt, a másikba hetet, aztán megszámolod, hogy ha összesöpröd őket egy kupacba, akkor mennyi lesz...

Amellett egy mosógép mellett pár modern fényforrás meg annyit sem számít, mint bakfitty.

2022. márc. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Voltam én is pár éve olyan helyzetben, hogy méregetnem kellett. 15 éve lakunk itt, havi szinten felírjuk elsején az óra állást. 2005-ben 150 kWh körül volt a havi fogyasztásunk, 2018-ra ez szépen fokozatosan felcsúszott 170+-10 kWh körülre. Az új digitális óra felszerelése után a következő hónapban 210 kWh volt, és utána is maradt ezen a szinten. Tehát hirtelen megugrott úgy 40 kWh-tal a fogyasztás. Semmi más nem változott, nem lettek új készülékek itthon, nem is voltunk többet itthon. Az EON szerint az előző pontatanult mért, az új a pontos. Csak nem értem, hogyan tudott pontatlan lenni, ha pár évente ellenőrizték azt is és hitelesítették... A csere után én is meg akartam nézni a teljes lakás fogyasztását, de nem tudtam, nem írja ki. Ezért egy kis konnektoros fogyasztásmérővel végigmértem a lakást fél év alatt, mindenhol bent volt 1 hónapot. Egyedül a lámpákat nem tudtam mérni, és 1 konnektort kihagytam, ahol csak telefont töltöttünk hetente 1-szer átlagosan. Összesítve 158 kWh-ra jött ki. Szóval a lámpák elvileg 50 kWh körül fogyasztanak egy hónapban. Én ezt sokallom, de hát ha egyszer ennyi a különbség, akkor ennyi.
2022. márc. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

2 lehetséges megoldás van azon kívül hogy konektoros fogyasztásmérővel végigméregetnéd a dolgokat ugyanis ezek az eszközök elég pontatlanok és leginkább csak tájékoztató jellegű adatokat adnak.

1. A lakáselosztónál a bejövő fővezetéken meg kell mérni az össz áramfelvételt amit 230-al megszorozva kijön a pillanatnyi fogyasztásod wattban amit ha átváltasz kilowattra és azt megszorzod a jelenlegi áramárral a pillanatnyi energiaár is meglesz forintban.

2. A digitális mérőkön van egy kis piros led ami villog. Minden órára rá van írva hány villanás egy kilowattóra . Ha van türelmed akkor ezt számolgatva meglesz az eredmény. A legtöbb órán 1000 villanás egy kilowattóra (1000imp/kWh-ilyen adatot keress az órán ez mutatja hány villanás történik)

2022. márc. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
59%

#5 ! A második mateknak mi értelme van? Abból honnan tudja meg a kérdező, hogy pillanatnyilag mekkora fogyasztása van? Mert ezt a villogtatás számolást maga a villanyóra is megcsinálja, és ezt írja ki a számlálóra.

Nem inkább azt kellene számolnia, hogy mennyi idő alatt fogyaszt el 1kWattot? Ha mondjuk 1 óra alatt, akkor pont 1000Wattot fogyaszt a háztartása, de ugye ez ingadozik, mert pl nem megy 1 óra hosszat a porszívó stb, viszont ezt lehet törtben , 100wattra lebontva is számolni, hiszen a kijelző tized kWattban is mutat. Tehát (ha jól kombinálok) mondjuk 1 perc alatt megy 100wattot a mérő, akkor 600Watt a pillanatnyi fogyasztás

2022. márc. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Szirty ***** válasza:
100%

" Abból honnan tudja meg a kérdező, hogy pillanatnyilag mekkora fogyasztása van?"


Onnan hogy ki lehet belőle számolni.

Két dolgot kell ismerni hozzá:

1. Az impulzus egyenértéket (vagyis mennyi Wh-val egyenlő egy villanás)

2. Két egymást követő villanás között eltelt idő.

2022. márc. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!