Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Oszcilloszkóp vásárlása előtt...

Oszcilloszkóp vásárlása előtt állok. Melyiket vennétek? Voltcraft DSO-1062D, Hantek DOS-2D15, vagy UNI-T UTD2102E Plus?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Jelenleg oszcilloszkóp vásárlása előtt állok, kinéztem 3 fentebb is említett terméket, és segítséget kérnék a választáshoz. Nem szeretnék az 50+ MHz-es tartományban mérni, így gyakorlatilag mind3 megfelelő, V:60MHz, UNI:100MHz, Hantek:150MHz. Viszont, a UNI-T csak 500Ms/s-et tud, szemben a másik kettővel, amelyek 1GS/s-t. Kérdés, hogyha általában max 200-500kHz-es tartományban mérek, észlelhető-e valami különbség abból adódóan, hogy a UNI-T fele annyi mintát vesz egy sec alatt? Továbbá, a UNI-T 20k-val olcsóbb, mint a Hantek, sőt, annak ellenére, hogy rosszabb paraméterekkel rendelkezik a Voltcraft, az a legdrágább, Hantektől egy 30-assal van feljebb. Kérdés tehát, hogy melyiket válasszam? Egyelőre a UNI-T a nyerő, pláne hogy jó tapasztalatom van a márkával kapcsolatban.

2022. márc. 13. 11:47
 1/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Szerintem én Voltcraft-ot választanék. Mondjuk attól is függ mire akarnád használni.
2022. márc. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Szirty ***** válasza:
Hantek-ben van arbitrary funkciógenerátor is...
2022. márc. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Szirty ***** válasza:
Nem linkelek, de ha youtube-on rákeresel a típusra találsz sok videót ahol bemutatják.
2022. márc. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, vehetsz észre különbségeket a mintavételi gyakoriság miatt, főleg egy FFT vagy egyéb calc funkció használatakor (RMS, Vpp). Illetve (gyanítom kapcsolóüzemű tápot és erősítők akarsz béhelni) Na ott a tetőesés és túllövés vizsgálatoknál leHET előny az extra sebesség . De legalább ilyen fontos a függőleges felbontás is. 12bit alá én nem adnám!!!


Ami még izgalmas: trigger módok, külső triggerforrás lehetőség. Bocsánat nem néztem át a szkópokat. Telefonról vagyok

2022. márc. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hantek tud SPI-t meg CAN buszt analizálni. De ez is csak 8bites. További előnye az UNI-T nek, hogy földfüggetlen leHET a hideg pontja, ha pl dugasztápról vagy akkuról üzemelteted. Szóval bátran dughatod tápegységek 230V os részére is
2022. márc. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!