Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Saját térfigyelő kamerát...

Saját térfigyelő kamerát hogyan lehet szabályosan használni közterületen ?

Figyelt kérdés

Ha házam környékét, a kerítésemen kívül szeretném biztonsági kamerával megfigyelni hogyan használhatom fel szükség esetén a felvételt jogszerűen ?

Ha nem hozom nyilvánosságra, senkinek nem engedek betekintést, és törlöm záros határidőn belül a felvételeket, akkor egy esetleges, szükség szerinti rendőrségi feljelentéshez csatolva felhasználhatom-e kizárólag a jogi eljárás zárt keretein belül ?


Melyik jogszabály rendelkezik erről ?



2022. márc. 21. 15:55
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Nem helyezhetsz el közterületen térfigyelő kamerát. Sőt ha a házadba teszed akkor se láthat ki sem idegen ingatlanra sem közterületre. És nem egy jogszabály, hanem több jogszabályból következik.
2022. márc. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Ebből az következik-e, hogy ha a közterületen álló magántulajdonomat megrongáljhák, ellopják,.... és én azt rögzítem, csatolom a feljelentéshez, akkor ebben a nagyszerű jogállamban még engem fogank szabálysértésért alaposan megbírságolni, és a felvételt figyelmen kívül kell hagyni a büntető eljárásban ?
2022. márc. 21. 16:09
 3/7 anonim ***** válasza:
61%
A saját kapud felé kell irányítani, a szomszéd és a járókelők mozgását nem veheted fel.
2022. márc. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

[link]

Görgess lejjebb!

A magáncélú videómegfigyelés és a bűnfelderítés

2022. márc. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Értem. Tehát a rendőrség, a bíróság nem veheti figyelembe a hatósági eljárásban az általam jogszerűtlenül rögzített bizonyítékot.

A rendőrség pedig majd lezárja a nyomozást, mert a rendelkezésére álló erőforrások keretein belül nem sikerül megtalálni beazonosítai az elkövetőket.

2022. márc. 21. 16:28
 6/7 anonim ***** válasza:

Felhasználhatóak a felvételek.

Csak persze be kell tartani ezt-azt.

Olvasd el amit linkeltem a 4-es válaszban, ott le van írva elég részletesen.

2022. márc. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Elolvastam, köszönöm.
2022. márc. 21. 17:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!