Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Laptonál mi az ideális használ...

Laptonál mi az ideális használati mód az akkumulátornak? Én nagyon nagyrészt töltőről használom asztalnál, nagyon ritkán húzom ki és használom ágyból, a laptop 1 éves, az akku mint újkorában. Van jelentőség a használatnak? (+ infó lenn)

Figyelt kérdés
Annyi a sztori hogy cégnél volt ez most beszédtéma, valaki arra esküdött hogy ki kell húzni napi szinten és lemeríteni az akkut majd feltölteni, valaki úgy használja mint én, valaki változó, pár hetente meríti le. Most mi a jó megoldás? Én nem szórakozok vele hogy mi a jó mi a nem jó neki. Nagyon nagyrészt az íróasztalnál használom töltőről, ritkán viszem az ágyhoz pár órára, akkor akkumulátorról megy.
2022. ápr. 20. 07:01
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Ha elkezded meríteni, akkor legalább 30%ig merüljön le, mielőtt töltőre teszed. A picit merül-visszatölt az nem jó neki, az fix.

Egyébként a mai akksik már okosabbak, nem árt neki túl sokat, ha állandóan töltőn van. Bár én lehet inkább kivenném, ha kivehető.

2022. ápr. 20. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Be lehet állítani néhány gépen hogy csak 70%ra töltsön. Így sosem veszem le töltőről.
2022. ápr. 20. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
47%
Cégnél nem kellene hogy ennek jelentősége legyen. Termelés közben pont az nézegeted, higy hány %on az akksi? Meeting közepén kutakodtsz hálózati töltőért mert x% alá esett az akkis? Közben akik ott ülnek nekik meg ketyeg az órabér.
2022. ápr. 20. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
#3 túl sokat gondolsz bele, szerintem csak sima beszélgetés volt a kollegák között.
2022. ápr. 20. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én mostanában 2-3 év alatt tettem tönkre egy utángyártott akkut azzal, hogy minden nap, mikor használtam (elég sűrűn), merítőben kezdtem el használni, majd a jelzés után bedugtam a töltőt. De lehet, hogy ha más módszerrel dolgozom, akkor egy év alatt megy tönkre. :D Vagy nyolc. :D A családban egy másik laptop akkujára is odafigyeltek, hogy rendszeresen merítkezzen, az öt évig bírta. Az eredeti volt, most abban is utángyártott van, ugyanúgy kezelve mint az elődje, három éve, jól bírja.
2022. ápr. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!