Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miértnem tapad a 3D nyomtató?

Miértnem tapad a 3D nyomtató?

Figyelt kérdés
Pet-g az anyag, üveglappal dolgozok.Eddig hajlakkal, szépen tapadt, és jó dolgokat csináltam vele. Utánna egy idő után már egyáltalán nem tapad meg rajta.Van az üveg másik oldalán speciális felület,az se jó. Szintezés jó, hőmérsékleten is variáltam de semmi. Természetesen több rétegben fújtam rá, le is mostam alaposan utánna új hajlakk, de semmi.

2022. ápr. 27. 18:00
 1/5 Vortrex ***** válasza:

- Nagyobb asztal és extruder hőmérséklet

- Ventilátor kikapcsolása a 3. rétegig

- Z-tengelyen 0.05mm-rel csökkenteni a nullapontot

2022. ápr. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Megvolt.Tárgyhűtés nincs rajta.
2022. ápr. 27. 18:13
 3/5 Vortrex ***** válasza:
Nagyobb flowrate? Növelni a step/mm értéket az extruder motor beállításainál, vagy cura-ban 120%-ra emelni
2022. ápr. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
PET-G nem mindig jó hajlakkal, meg abból se mindegy, hogy milyent vesz az ember. Amire nekem most brutál jól tapad, az a papír maszkolószallag, megfújva egy kis lakkal.
2022. ápr. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Maszkolószalag sajnos nincs itthon, de kipróbáltam az a4 es levonót. Arra tökéletesen nyomtat és tapad.Csak érdekes, hogy a hajlakk nem éppen a legmegbízhatóbb.
2022. ápr. 28. 11:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!