Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miert szenesedik el a kommutator?

Ladislaus433 kérdése:

Miert szenesedik el a kommutator?

Figyelt kérdés
van egy barkacsgepem kb 10 eves csiszolo. szetszedtem, megtisztitottam a kommutatort is szep rez szinure. osszerakom es kb 1 perc hasznalat utan a kommutator tiszta fekete... ezt mi okozhatja? erdemes uj szenkefere beruhazni? ami most van benne kicsit ferden kopott de meg boven van rajta anyag. vagy felejtsem el es hasznaljam amig megy aztan vegyek ujat?

2022. máj. 3. 19:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A bekopott szénkeféket ugyanugy, ugyanoda tetted vissza ahogy elötte voltak? A rugo még rá tudja nyomni a szénkeféket? Forgás közben nem alakul ki körtüz? Nincs zárlatos rész a tekercsekben?
2022. máj. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szikrázik a kefe használat közben?

Hanha nem változott meg a motornak?

2022. máj. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Vortrex ***** válasza:
Teljesen normális, ugyanis a szénpor fekete és mindent összefog, de ugyanúgy vezeti az áramot. Ha nem büdös, nem szikrázik, nem ég, akkor ne foglalkozzál vele
2022. máj. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
35%

3: nem teljesen normális! Azt írja 1 perc után lesz fekete.

Az normális ha hosszabb - több10 óra - használat után a kommutátoron kialakul a patina.

Ha 1 perc után annyi szénpor van, hogy mindent összefog és fekete a kommutátor, akkor az nagyon nem normális! Vagy a kefe sz.r. Vagy valami zárlat van. Ki kéne méregetni a tekercseket.


Kefetartó jó helyen, a helyén van?

2022. máj. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Vortrex ***** válasza:

Hát, nem tudom. Szerintem egy csiszológép elég nagy fordulatú ahhoz, hogy 1 használattól vissza sötétedjenek a kommutátorok, de hogy a kérdező mit ítél feketének az erősen szubjektív. Soha nem marad fényes.

Továbbra sem értem, hogy ha egyébként jó működik a gép, akkor miről beszélünk...

2022. máj. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Vortrex ***** válasza:
Lehet ám igazatok van. Biztos, ami biztos, szedd szét és csiszold fel még háromszor, és vegyél egyet tartalékba is.
2022. máj. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Reménykedjünk benne, hogy kapunk választ a kérdéseinkre és még talán fényképeket is kapunk? Ugye kapunk kérdező? :D
2022. máj. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ugye a szénkeféket ugyanúgy, ugyanoda kell visszahelyezni, mert úgy terül el az egész a kommutátor felületén. Ha új szénkefét veszel, akkor azt csiszold olyanra, amilyen volt a régi, pont abba a szögbe és ívbe. Youtuben találsz erről egyébként egy jó videót, hogy hogyan is kell ezt helyesen megtenni. Sok sikert.
2022. máj. 3. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Fotó többet ér 100 oldal magyarázkodásnál.

Ilyen lesz 1 perc múlva? [link]

2022. máj. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mi lett az eredmény?
2023. jan. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!