Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mennyire normális, ha kiég az...

Mennyire normális, ha kiég az elosztón/hosszabbítón a piros kis lámpa a kapcsolóban?

Figyelt kérdés
Hármas hosszabbító, egy főkapcsolóval és helyenként is külön eggyel. Felkapcsoltam az egészet, majd utána azt az egyet is, ami nekem kellett. Ekkor pukkanó hang, a biztosítékot is leverte. Áram visszakapcsolása után kipróbáltam, működik, csak annak a konkrét helynek a lámpája nem világít, de maga a konnektorhely áramot ugyanúgy ad, nem serceg, nincs semmi látszólag. Ez mennyire normális, hogy ez így ekkora pukkanással kiégjen, hogy az egész lakásban is lemenjen a biztosíték? Hosszabb távon kell tartani tőle, hogy veszélyes lehet? Áramütés, ne adj isten szikra, tűz? Vagy ez csak esztétikai hiba és nyugodtan használhatók tovább. Köszi előre is mindenkinek és bocs ha hülyeséget kérdezek, de eléggé megijedtem.
2022. máj. 9. 22:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Gyanús, valószínű összeégett a két lába a lámpának és ez okozhatott rövidzárat. Milyen fogyasztók vannak az elosztóba dugva?
2022. máj. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Töltők (laptop, telefon), asztali lámpa.
2022. máj. 9. 23:01
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezekre még azt mondanám, hogy körültekintéssel, de használhatók vele.

Nagyáramú fogyasztók esetén előfordulhat, hogy a rossz kontaktus miatti melegedés hatására olvadásnak indulnak a műanyag elemek, de valószínű nem ez állt fent az esetedben.

2022. máj. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! 🙏🏻
2022. máj. 9. 23:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!