Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Retró telefon használhatóvá...

Retró telefon használhatóvá állítással hol foglalkoznak?Egyáltalán megoldható,foglalkoznak ilyennel?

Figyelt kérdés
2022. máj. 17. 10:22
 1/9 A kérdező kommentje:
Természetesen vonalas telefon.
2022. máj. 17. 10:23
 2/9 anonim ***** válasza:

Elvileg egy felkészültebb szerviz meg tudná oldani, de felesleges.

Nyáron meg fognak szűnni az ezek által a készülékek által használt frekvenciák, tehát egy működőképes készülék is használhatatlan lesz.

2022. máj. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
42%

Na, te is jókor írtad be a kiegészítést.

Mintha egy vasalóról kérdeztél volna, aztán odaírod külön, hogy természetesen faszenes - parazsas vasaló, nem elektromos.

2022. máj. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Ketyefesze ***** válasza:
Az Aliexpressen kaphatóak ilyen kis átalakító dobozok. Szerintem te is meg tudod csinálni.
2022. máj. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
64%

A régi vezetékes telefonokkal az a "probléma", hogy csak pulse üzemmódban tudnak tárcsázni, ami a mai digitális és VOIP vonalakon nem mennek át.


Ha sima RJ11-es a csatlakozás, akkor közvetlen rá tudod dugni a vonalra, ha nem, akkor kell egy átalakító. De a lényeg, hogy a hívást fel fogod tudni venni, tárcsázni viszont csak úgy tudsz, ha valamilyen eszközzel (ez akár egy mobiltelefon is lehet) a tone-hívást megoldod, akár szimplán a kagylóhoz tartva a másik telefont.

2022. máj. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nálunk UPC van. Ami már tuti hogy nem a hagyományos réz érpáros 600 ohmos analóg vonal, hanem VIOP.

Rádugtam egy régi telefont, átkapcsoltam pulse módba, és működik.


Ha szerencséd van, és a telefon a magyar piacra készült (megfelelt az akkori magyar előírásoknak, rajta van a PTF matrica), akkor elvileg működnie kell, legfeljebb kell egy átalakító a mostani dugóra a régi nagy telefondugóról.

2022. máj. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
UPC VOIP vonalon NEM működik a pulse mód! Tudom, mert évekig a UPC ügyfélszolgálaton dolgoztam és gyakran jöttek ilyen hibával, hogy nem tudnak tárcsázni, azt csak tone módba kellett állítani.
2022. máj. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Működik, kipróbáltam. Viszont funkcionális analfabéta, de k__a nagy arcú UPC mügyfélszolgálatosokat küldtem már el telefonon az anyjukba, amikor a "mindig az ügyfél a hülye" alaphelyzetet akarták lenyomni a torkomon. Mielőtt beírtam, kipróbáltam, működött. Ez tény. A többi nem érdekel.
2022. máj. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Sezerintem attól függ, hogy mennyire régi és tudja-e a tone üzemmódot. Ha igen, akkor nem gond, de a nagyon régi tárcsás telefonok többnyire nem kapcsolhatók át, az valószínűleg nem fog tudni hívást indítani, de fogadni fogsz tudni vele.
2022. jún. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!