Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hol lehet olyan számológépet...

Hol lehet olyan számológépet venni amin be lehet írni minden betűt? Vagy milyen márkájú az ilyen számológép?

Figyelt kérdés
köszi
2010. szept. 17. 21:08
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha arra gondolsz, hogy a számológépeden miért csak A-tól F-ig vannak a betűk, akkor elárulom, hogy nem azért, hogy szavakat írj be. Nézz utána a hexadecimális (tizenhatos) számrendszernek és egyből rá fogsz jönni, hogy mire való az A,B,C,D,E,F betűk.


[link]

2010. szept. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én közel húsz éve (18,5) használok ilyet, úgy hívják, hogy Casio Fx-7000. Teljes alfabetikus ABC is megtalálható a karakterkészletében. És tud függvényeket ábrázolni grafikusan, koordinátarendszereket stb stb.

Én Amerikából kaptam 1992 tavaszán. Épp nézem, hogy ez már technikai múzeumok retro cucca. Nekem a mai napig tökéletesen működik. Sőt, vicces, hogy még ma is mindenhol megbámulják.

Gondolom van mai utódmodellje is.

2010. szept. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
2. köszönöm szépen a gyors és tényleg hasznos választ, első pedig tudom mire való a számológép, és igenis hidd el hogy unalmas órákon jó az. Mégegyszer köszi a hasznos választ 2. :)
2010. szept. 17. 21:25
 4/10 anonim ***** válasza:

A második vagyok. Én is imádtam és imádom. Igaz én kicsit öregecskébb vagyok, de az elmúlt majd' 20 évben sok hasznát vettem: programozható, szögfüggvényes, grafikus, még kérdőívezni is be lehet programozni, sőt, zsenge koromban még bioritmus progit is írtam rá. Meg kellett adni az aktuális dátumot és a születésit és rajzolta a grafikont.

Átsegített az érettségin és később is több vizsgán.

Közben néztem, hogy a mait fx-9860-nak hívják. Nem olcsó, de nagyon komoly.

2010. szept. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
és Magyarországon lehet ilyet kapni?
2010. szept. 17. 21:48
 6/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Lehet, hogy jópofa, de sajnos nem mindenhol használható. Nálunk például az egyetemen vizsgák előtt átnézték mindenkinek a számológépét, hogy nehogy olyan műveletekre legyen képes, ami előnyhöz juttathat a vizsgán. Kb. a 2-3 ezer forintos alap tudományos gépeket fogadták csak el. Amúgy szerintem több hasznát vennéd annak, ha az órákon figyelnél a számológép nyomkodása helyett... Egy mérnök
2010. szept. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

2. vagyok

[link]

2010. szept. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Még annyit, hogy engem sehol nem csesztettek az FX7000-resemmel.

És hozzáteszem, hogy aki egy ilyen számológép összes tulajdonságát, aki ki tudja használni, az eleve nem suttyó. Az izomgép avatatlan kezekben max a 4 alapművelethez használatos.

2010. szept. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

köszönöm ismét 2.

első pedig képzeld szoktam órán figyelni, inkább órán figyelek és ott megtanulom a dolgokat. Valamint ah már mérnökként dolgozol akkor már biztosan régen voltál gimnazista és azóta változtak a dolgok az iskolákban. Ezenfelül szoktam figyelni de attól még vicces. És a későbbiekben ha már emelt szinten akarok és fogok is matek érettségizni akkor ahhoz nem árt ha olyan gép van az embernek ami tud is komolyabb számításokat.

2010. szept. 17. 22:06
 10/10 anonim ***** válasza:
Texas Instruments számológépek között van sok ilyen funkcióval
2010. szept. 18. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!