Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Miért rezeg a legvastagabb húr?

Miért rezeg a legvastagabb húr?

Figyelt kérdés

Üdvözletem!

Újdonsűlt hobbinak szentelém az elektromos gitáron való játszást, és abban való elmerülést. A gitár megérkezése után, az első húrt (a legvastagabbat) megpengettem, majd az zizegő hangot kezdett kiadni, mivel az több bundhoz is hozzáér. Mikor a bal kezemmel lefogtam a húrt és úgy pengettem egyet a gitáron, még erősebb lett a rezgés. Ez annyira nem zavaró erősítővel, ott nem hallatszik nyilván, viszont érzésre érzem, és nem kellemes. Tisztán meg nagyon ki lehet hallani, hogy rezeg. Van esetleg valakinek erről tapasztalata?

A válaszokat köszönöm!



2022. máj. 19. 15:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Be van rendesen hangolva?
2022. máj. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Csak be kell állítani a hangszert, mert zörög. Nem nagy ügy, 10 perc, utánanézhetsz a youtube-on is, hogy kell.


De elsőre inkább egy hangszerészt javasolnék. Kérd meg, hogy mutassa meg, magyarázza is el, mit csinál. A hangszeres játékhoz hozzátartozik a hangszer alapvető ápolása, beállítása is. Nyilván komolyabb beavatkozásokra később is szakemberhez kell majd vinni.

2022. máj. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mert egy új gitárt 90%-ban be kell állítani, sok esetben a bundhoz hozzáér a húr ott ahol nem kellene, de lehet sokszor a gitárnyakat is állítani, az is megoldhatja a problémát.
2022. máj. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Gondolom adtak a gitárhoz imbuszkulcsot. Abból a legkisebb arra szolgál hogy a húrokhoz tartozó babákon állítani lehessen a rádiusz magasságot. Persze csak meglazított húr mellett. A nyak görbületet pedig úgy tudod ellenőrizni hogy lefogod az első és 12. bundnál egyszerre és egy írólapnak át kell csúszni közötte a húr alatt.
2022. máj. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!