Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Igaz, vagy csak tévhit, hogy...

Bubuka508 kérdése:

Igaz, vagy csak tévhit, hogy ha a router antennájára ceruzaelemet teszünk (szigetelőszalaggal ráragasztjuk), akkor valamivel nagyobb lesz a hatósugara, illetve erősebb a wifi-jel?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor mi a működési mechanizmus lényege?

2022. jún. 6. 13:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz nagyobb tőle a hatótávja.

Ilyen értelmetlen videóból rengeteg van amúgy a Youtubon.

2022. jún. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Szirty ***** válasza:
68%

Nem hiszem.

De próbáld ki elem helyett a gyújtógyertyát, amit szigszalag helyett melegtakonnyal rögzítesz rá!

2022. jún. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én olyat is láttam, hogy egy UTP kábelt egy mobiltelefon köré tekertek, bedugták a másik végét a gépbe és így wifi antennaként működik.
2022. jún. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%
Az elemes se rossz, de ha egy szinkrongenerátort rögzitel rá gumipókkal akkor onnantól még ingyenes is lesz a net.
2022. jún. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Inkább tegyél rá egy félbevágott sörösdobozt, azzal jobban jársz, és még működik is.
2022. jún. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ettől biztosan nem lesz nagyobb a hatósugara, ha ceruzaelemet ragasztasz az antennára.

Célirányosan viszont lehet javítani egy nagyon picit a jelen, ha egy konzervdobozt szétvágsz és az antenna mögé teszed úgy, hogy elől nyitott maradjon. Viszont tényleg csak minimális javulásra lehet számítani a célirányban.

Illetve ha cserélhető az antenna és veszel egy nagyobb decibelest, az is segíthet. Bár ezzel kapcsolatban nincs jó tapasztalatom, én vettem egy közel méteres antennát, és kb. csak egy egységgel lett jobb a jelerősség, mint a gyárival volt, pedig tényleg nem kis antennát vettem. Mondjuk ha 1-2 a jelerősség, akkor ez az egy egység épp kisegíthet.


Ha nagy a ház, vastagok a falak, és nincs mindenhol jel, akkor ripiterrel is lehet javítani. Ezt olyan helyen kell elhelyezni, ahol még jó a hálózat, és kiterjeszti a vételkörzetet. Kb. 5-8000 Ft körül van egy ilyen készülék. Egy jó ripiter többet ér, mint az erősebb antenna, az sem gond, ha csak kettővel hidalható át a távolság, ha jól van kiválasztva a helye, akkor stabil kapcsolatot fog biztosítani.

2022. jún. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem csinálj alufóliából csákót a fejedre, az jó lesz.
2022. jún. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én a cerkám köré tekertem alufóliát mert az megvédi a sugárzástól.
2022. jún. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez még csak nem is tévhit. Senki nem hiszi ezt.
2022. jún. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!