Elektromos babetta?

Figyelt kérdés

Már kb 2-3 éve gondolkozok, hogy veszek egy Surron light bee-t de baromi drága és néhány hete felemelték az árát 1,8 millióra.

Ezért arra gondoltam, hogy veszek egy babettát és átalakítok elektromosra meg átalakítanám terep képesebbre. (Terepgumi, normális kormány, esetleg ha annyira rossza a lengés csillapítói akkor normálisat tenni rá, esetleg enduro ülés) Így jóval olcsóbb lenne. Ha csak elektromosra csinálnám meg (nem cserélnék semmit) akkor babetta árát beleszámítva és minden elektronos cucc kb 200 ezer forint lenne.

Szerintetek ez mennyire jó ötlet?



2022. jún. 28. 07:30
 1/10 anonim ***** válasza:
Hogy alakítod elektromosras?
2022. jún. 28. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Teszek rá elektromos motort, akkumulátort, vezérlőt és elektromos “gáz” kart.

Csináltam néhány rajzot a photoshop-ban hogy hogyan alakítanám át az akkumulátorok miatt.

2022. jún. 28. 07:49
 3/10 anonim ***** válasza:

Igen... tervezni photoshopban szokás, véletlenül sem ....CAD programban. Photosopban a foteltunerek szoktak álmodozni, az nem tervezőprogram.


De ha kiszámolod, mennyiért veszel akkut, motort, vezértlőt, és ezzel mekkora hatótávod lesz, abba is fogo hagyni a "projektet".

2022. jún. 28. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ha azt nézem, hogy a surronban van 60v 34ah akkumulátor és kb 70 km-t tud megtenni.

Én vennék 80ah-ás akkumulátor és 48v-os motort akkor nekem kiadja a matek de lehet rosszul közelítem a témát.

2022. jún. 28. 09:08
 5/10 anonim ***** válasza:

Csináltak már páran ilyent, megoldható a dolog.

Nézd meg Tomi videóját:

https://www.youtube.com/watch?v=2TvSyNS9GNg

(fent van részletekben is) Ez egy lánchajtásos megoldás. De csinált egy robogót is, mos fejezte be, az agymotoros. Saját akupakkot is csinált hozzájuk li-ion cellákból.

Van egy másik srác is:

https://www.youtube.com/user/Mikrosilver/videos

nála az akkugyártás érdemes megnézni.


Arra ne számíts, hogy úgy tudsz majd csapatni egy ilyennel mint egy benzinmotorossal. Ahhoz nagy teljesítmény kellene, amihez meg egy brutális méretű akupakk.

Ja és persze szabályos sem leszel, mert levizsgáztatni nem fogod tudni még a Marson sem. Én igazából emiatt nem állok neki...


"Igen... tervezni photoshopban szokás"

Nem azt írta, hogy tervezett, hanem csinált néhány rajzot. Ha ilyen idegbeteg vagy, hogy minden szóba bele kell kötnöd, akkor menj el szépen az orvosodhoz és mondd meg neki, hogy emeljen a gyógyszeradagodon! De addig amig nem állítják be rendesen a nyugtatótad, ne gyere ide okoskodni! Köszi.

2022. jún. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Igen, láttam Tomi összes elektromos motoros videóját :D részben ő adta az ötletet.

“Persze szabályos nem lesz” láttam egy videót amiben egy derbit alakítottak át elektromosra (nem a Tomi) és megállította a rendőr, a rendőr meg csak mosolygott ezen a megoldáson.

Egy 2kw-os motort tennék bele és az AM jogsi (50ccm) 4 kw-ig szól.

Az 50ccm motorokat nem kell műszakiztatni, ez meg benne maradni a 4kw-os határban. Az más kérdés, hogy kell rá biztosítás.

2022. jún. 28. 11:00
 7/10 A kérdező kommentje:

[link]

7:40-nél

2022. jún. 28. 11:10
 8/10 anonim ***** válasza:

Látom nem érted... Egy ilyen átalakítás nem szabályos addig amig nem lesz róla papír, tiposbizonyítvány! A járművet átalakítás után be kell sorolni egy kategóriába. Azt pedig nem te fogod eldönteni, hogy XkW, akkor az segédmotor. Azért van a közlekedési hatóság, hogy majd megmondja, hogy milyen kategória a jármű és egyáltalán szabad-e vele közúton közlekedni.

A Az egy dolog, hogy a rendőrnek tetszik, akkor sem szabályos. Ha balesetet okozol egy ilyen átalakított kócerájjal, az kvasokba fog kerülni.

2022. jún. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Oké, ezt értem de terepképesebbre átalakítom és nagyrészt csak földes úton használnám, csak addig mennék kövesúton (városban) ameddig el nem érek a legközelebbi földes útra.

A cross motorosok is így csinálják és azokon nincs forgalmi, nincs biztosítás rajta és rendszám sincs rajta, vagy a quadosok.

2022. jún. 28. 12:42
 10/10 anonim ***** válasza:

Ez világos, de aszfalton elkaphatnak ettől még. Erre kell számítanod. Lakásban, vagy udvarban olyan átalakítást végzel amilyet akarsz, de közútra nem engedik ki :( Akkor sem ha fejtetőre állsz.


Ha meglévő elektromosat reszelgeted azt nehezebb észrevenni. Mert nem koppány kipufogó, meg ültetés van hanem erősebb motor nagyobb akupakk.

2022. jún. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!