Miért nem old le?

Figyelt kérdés

Sziasztok, lenne egy kérdésem!

Van egy converterem (230V/12V) és erre kapcsoltam rá a 12V-os eszközeimet. Raktam bele tesztként egy 6A-es kismegszakítót. Viszont amikor rákapcsoltam pár lámpát meg 2 hűtőtáskát, nem oldott le a kismegszakító, pedig megnéztem multiméterrel és 6.89A körül volt az áramerősség. Mitől lehet ez?

Valaszotokat elore koszi!:)



2022. júl. 9. 23:26
 1/5 anonim ***** válasza:
44%
Milyen kismegszakítót és hova kötöttél?
2022. júl. 9. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
39%
Mert a szabvány szerinti áramerősségnél, ha leold, az a jó. Az meg ugye nem a 10 % körüli túlterhelés.
2022. júl. 10. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A kismgszakítonakl van egy karakterisztikája. A karakterisztikája függően a névleges áram fölött valamennyivel kezd el leoldani. Kisebb túlterhelés esetén bimetallal lassan, de az áram növelésével egyre gyorsabban. Rövidzárlat (nagy túlterhelés) esetén elektromágneses oldja a kismegszakítót nagyon gyorsan.
2022. júl. 10. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kb 11% túlterhelést engedni szoktak, 11-45% között 1 óra alatt old le, 45% felett 1 órán belül, minél nagyobb a túlterhelés annál hamarabb, de itt jelentősen csökken már az idő, 60% túlterhelésnél jellemzően 10 perc körül leold.
2022. júl. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Szirty ***** válasza:
55%

"Raktam bele tesztként egy 6A-es kismegszakítót."


Hova? A primer vagy a szekunder körbe?

B, C vagy D jelölésűt raktál?


Itt meg tudod nézni melyik fajta mekkora áramnál mennyi idő alatt old le:

[link]

2022. júl. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!