Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ehhez a konnektorhoz érdemes...

Ehhez a konnektorhoz érdemes szerelőt hívni?

Figyelt kérdés

Nézzétek lány vagyok nem értek sokat a témához, de tegnap nem tudtam bedugni a hajszárítót a konnektorba majd láttam, hogy az a konnektorban található alul levő kis pöcök ki van ugorva a helyéről.

Érdemes ehhez szerelőt hívni vagy én is meg tudom csinálni ha áramtalanítom a helységet?



#konnektor #áram #szerelő #Villamyszerelő
2022. júl. 13. 07:53
 1/9 A kérdező kommentje:
2022. júl. 13. 07:54
 2/9 Gyakori93 ***** válasza:
61%
Nem nehéz. Áramtalanítod, kiveszed a konnektort, és kézzel visszahajtód a földelés érintkezőt.
2022. júl. 13. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
61%

Én az összes kismegszakítót és az óránál lévőt is lekapcsolom, majd úgy még fázisceruza, hogy nem-e világít.. Első a biztonság!

Amúgy lepattintod a műanyagot, kicsavarod a 2 csavart, kijjebb veszed és megigazítod a pöcköt. Visszatesz, 2 csavart meghúz, burkolat vissza.

Érdemes egyúttal megnézni a bekötéseket is, nem-e égett, nem-e laza! Ha az, akkor egyesével kösd újra, hogy ne felejtsd el mi hol volt.

2022. júl. 13. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Morzsi007 ***** válasza:
65%
Normál esetben nincs áram a földelésben, vissza kellene hajlítani a helyére akár az ujjaddal, ha nem megy, akkor le kell szedni a belső burkolatot, általában egy csavar rögzíti, ami a két lyuk között van. A keretet nem kell leszedni. A két lyuk közül csak az egyik veszélyes, ha leszeded a burkolatot mindenképp áramtalanítsd a konnektort. Lenyomod a kismegszakítókat és utána kipróbálod a konnektort, valami elektronikai eszközt pl lánpár, rádiót bedugsz, hogy biztosan nincs benne áram. ( olyat, ami nem földeléses, az még bele fog menni. ) Ha nincs, akkor nem fog megrázni az áram.
2022. júl. 13. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
62%

Simán visszahajtanám kézzel vagy bármi eszközzel, viszont szakmabeliként is csak úgy nyúlok ilyesmihez, hogy alattam szigetelőréteg van (száraz cipő / papucs / száraz padlózat stb.)

Így, ha véletlenül fázist fognék (akármilyen belső hiba miatt), akkor sincs semmi. Természetesen csak egy kézzel érintve és másik kézzel nem szabad fogni semmi vezető dolgot.

Áramtalanítani nem szeretek, ilyen apróságok miatt és a fázist is fogtam már meg, de ezt inkább csak arra írom, hogy érthetőbb legyen, zárt áramkör nélkül nincs semmi, tehát ezért szükséges ezekre a biztonsági dolgokra odafigyelni.

Laikus inkább áramtalanítson, még ezen felül is.

Ami még fontos, hogy áram hatására az izom ráránt, tehát nem szabad úgy közelíteni, hogy emiatt pont rámarkolsz valamire, mert azt többet már nem tudod elengedni. Amíg áram folyik és megfelelő erősségben.

2022. júl. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
46%
Ennek a pöcöknek nincs funkciója egy hajszárítónál, ki van harapva a helye a dugónál. Ha bemegy a dugó így, hogy nem gyűri tovább a pöcköt, akkor bedugható. Más villamos készüléknél más lehet a helyzet.
2022. júl. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Morzsi007 ***** válasza:
Kicsípni nehezebb, mint visszahajtani, és kell hozzá fogó is. 🙂
2022. júl. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Tehát összességében ha áramtalanítok és kézzel vagy valamilyen eszközzel visszanyomom a pöcköt nem lesz gond?

Őszintén nem is értem hogy ugrott ki így ennyire..

2022. júl. 13. 13:07
 9/9 Morzsi007 ***** válasza:
Nem lesz gond.
2022. júl. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!