Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Mi a vételezési hely? Nekem a...

Mi a vételezési hely? Nekem a lakcímmem van 4 villanyórám. 2 vezérelt és 2 nappali. Ez 4 vételezési hely, vagy 1?

Figyelt kérdés
Mire vonatkozik az átlagfogyasztás? 1-1 órára, vagy egy lakcímre? Nálunk két ház van, mindkettőnél 2-2 óra. Az egyiknél amelyikről a fűtés megy, annál több mint a háromszorosa a fogyasztás az átlagnál.

2022. júl. 14. 16:38
 1/5 anonim ***** válasza:
28%

Nézd meg a villanyszámlán, azon kiderül, hogy hány fogyasztási helyről van szó! Ha egy házszámon van a két ingatlan, akkor egyébként szinte kizárt, hogy két fogyasztási helyről lenne szó.


A nyilatkozatok szerint fogy. helyre vonatkozik a korlát, de még nem született meg a rendelet, úgyhogy pontos részleteket egyelőre senki nem tud.

2022. júl. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Eddig hogy volt? Rajta van minden számlán vagy online is meg tudod nézni, ha vagy regisztrálva. Egyébként nem az óra számít, hanem a felhasználói hely. Az, hogy milyen teljesítményű, hány db., az egy másik rendeletben van benne, miszerint egyetemes szolgáltatást tudsz-e igénybe venni vagy sem. De még nincs meg a rendelet, tehát senki nem tudja a pontos részleteket.
2022. júl. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség hogy ha egy házszámon van, akkor egybe veszik. Egy társasház is egy házszámon van, és van benne 10...20....50 fogyasztási hely. És történetesen ha ebben a társasházban 30 lakásból 10 egy ember tulajnona, akkor is 10 helyen lesz figyelembe véve külön-külön a kedvezményes fogyasztás plafonja.


Nálunk is, családi ház, három mérőhely van, 3 24 órás és 2 vezérelt mérővel. Nem rég irattam át mindent a saját nevemre, ameddig éltek a szüleim, az ő nevükön volt. Csúnya lenne, ha most az eltlrő fogyasztói azonosítójú fogyaszásokat egybe összegeznék. Azt tartom elképzelhetőnek, hogy a vezéreltet és a 24 órásat összeadják egy-egy fogyasztási helyen.

2022. júl. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Pont úgy vagyok mint 3-as. Egy telek, egy helyrajzi szám, egy házszám, két ház, két óradoboz 1-1 A és 1-1 vezérel óra. Nagyszüleim elhaltak, nevemre irattam - kire is irattam volna... most faterral vagyunk a két házban.

Nagy ráb..ás lesz ha a 4 órát egybe veszik, ugyanis villannyal fűtünk. Akkor megyek én is Pestre tüntikézni.

Vízórából is 2 van. Gázból azért csak 1, azt nem vezettük be mindkét házba.

2022. júl. 14. 21:51
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
MVM Next ügyélszolgálattal beszéltem már (#3 vagyok), és semmit sem tudnak. Nem jött még ki a részletes rendelet, azt sem tudják hogy a vezérelt és a 24 órás villany össze lesz-e vonva, azt se hogy havi vagy évi átlagolás lesz. Ha havi, akkor kénytelen leszek átmenni havi diktálásból éves átalányba, mert télen nem férünk bele sem a gázba, sem a villany keretbe.
2022. júl. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!