Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Milyen kültéri hosszabbítót...

Milyen kültéri hosszabbítót érdemes venni elektromos fűnyíróhoz?

Figyelt kérdés
1400 wattos fűnyíróhoz kellene 20 méteres. Az a gond, hogy azt a narancssárga lengőhosszabbítót vettem, amit az auchanba, meg obi-ba lehet kapni. Több év alatt 3-4 db is tönkrement/ zárlatos lett. De most olyat szeretnék ami nem megy ilyen gyorsan tönkre. Bár szinte mindenütt ilyet lehet kapni a boltokban, vagy nagyon drágát 20-30-40 ezer ft-osat. Mire kell egyáltalán figyelni ezek vásárlásánál? Az ember azt hinné ha forgalomba kerül valami, akkor az minőségileg is jó, de tévedtem. 40 ezret nem akarok kiadni rá, de hátha létezik köztes megoldás ami már jó, de még nem horror az ára.

2022. júl. 18. 17:53
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
Valamit rosszul csinálsz ha zárlatos lesz. Ilyent még én nem is hallottam. Ha ez nem jó, akkor a villamossági boltban veszel dugót meg lengő aljaztot , vezetéket és magad összeraksz egy hosszabítót
2022. júl. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Zzzoli ***** válasza:
Köztes megoldás hogy magadnak veszel jó minőségú 3x1,5mm2-es kábelt, mondjuk MT-t, de ha szívósabb külső köpennyel akarod akkor poliuretánból készültet. Megveszed hozzá jó minőségű IP44-es gumis lengődugaljat illetve a hozzá tartozó dugvillát és megszereled. Nem lesz 40 ezer Ft, de sokkal jobb lesz mint amiről beszélsz, azt sajnos mindenki ismeri.
2022. júl. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Némi kézügyességgel összeraksz magadnak otthon egyet, a készreszereltekhez képest akár jóval olcsóbban. Jó minőségű csatlakozókat (pl. Legrand) és 1.5 m2 vezetéket használj, nem baj ha kicsit vastagabb a szigetelése, nem fog megtekeredni néhány használat után, hanem egyenes marad. Időtlen idők óta egy házilag összerakott kábellel nyírjuk a füvet és mondhatom, szívósabb a kábel, mint a fűnyírók, bár a jelenlegi noname fűnyíróra sem panaszkodhatom. Legutoljára talán akkor kellett szerelnem a hosszabbítót, amikor sok éve áttoltam a fűnyírót rajta. Van itthon narancssárga is, de azt csak ritkán használom és kis terhelésre. Komolyabb munkára nem tudom ajánlani. Láttam ellenpéldát is, talán Aldi-s készreszerelt hosszabbító volt, sima 230 V-os csatlakozóval, de indítókábelt megszégyenítő vastagsággal, aminek mindenki a csodájára járt. Na az már kicsit túlzás fűnyíráshoz.
2022. júl. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Azok is minőségiek, te vagy irgalmatlanul béna...2x20 méteres 6 éve használva fű-sövényvágáshoz ma is hibátlan.

Tanuld meg feltekerni csavarodás nélkül és ne told át rajta a fűnyírót.

2022. júl. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A villája égett el? Akkor az a konnektor a rossz ahova bedugod.
2022. júl. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

""Az a gond, hogy azt a narancssárga lengőhosszabbítót vettem, amit az auchanba, meg obi-ba lehet kapni. Több év alatt 3-4 db is tönkrement""



Nekem 8 éve megvan a narancssárga hosszabbítóm. Ezt használom a 2000 Wattos elektromos láncfűrészhez és a 1600 Wattos fűnyírómhoz is.


Eddig semmi baja nem volt. Vigyázni kell rá - nem rálépni - nem hagyni, hogy összecsombékolódjon. Én minden használat után felhajtom nem csak úgy bedobom valahova.

2022. júl. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az enyém összecsombékolódott... Mindig rendesen tekertem fel, ahogy kell. Aztán egyszer az asszony tekerte össze, női módon. Úgy megtekeredett, hogy azóta sem tudom normálisan összetekerni. Kevés kellett a válóperhez.
2022. júl. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Morzsi007 ***** válasza:
12 éve használom az általam készített hosszabítókat, normális dugóval meg aljzattal, 2 db-ot használok, mert hosszú a kert. Soha nem volt még bajom vele, pedig már össze van csavarodva a vezeték a külső szigetelés alatt. Igaz a csatlakozásnál nem terhelem, nem feszül, vagy oda fogom a fűnyíróhoz a kábelt vagy befűzőm a helyére, hogy ne tépje ki az aljzatot.
2022. júl. 19. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!