Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ha az olvadó biztosíték...

Ha az olvadó biztosíték tönkremegy, a gép teljesen megáll vagy lassulhat is?

Figyelt kérdés

Nem értek hozzá, úgyhogy nem lesz szakszerű a probléma felvázolása.


Van egy körömcsiszoló gépem, ami eddig szuperül működött. Pár órája használtam, nagyon meleg lett, pihentettem. Ahogy visszakapcsoltam, baromi lassan forog, nem viszi le a körömről az anyagot, megáll.


Be van dugva minden, csutkára feltolom, és alig megy. A FUSE feliratnál kicsavartam az olvadó biztosítékot, és nem látom, hogy a szál sötét vagy szakadt lenne - ettől függetlenül lehet hibás? Egy kis fém cucc csörög benne, az nem tudom, hogy mindig ott volt-e.


2022. júl. 18. 20:25
 1/4 anonim ***** válasza:
91%

A biztosíték vagy jó, vagy nem. Bár a fene tudja a mai kínai biztosítékoknál :D cserélj egy biztosítékot, az sem baj ha nem ugyanakkora az értéke.

A te gépednál más lehet a gond. A túlmelegedéstől lehet hogy lemágneseződött

Vagy a csapágyazása ment tönkre. Esetleg lerakódott benne valami kosz ami akadályozza a forgást.

2022. júl. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
55%
Jaja, a motornál lesz a gond. Átforrósodott és valami meglágyult, elmozdult, megszorult, stb. Lehet hogy menetzárlatos és azért kezdett forrósodni. Szóval elő a kézireszelőket. Nincs a leírásában max. folyamatos használati idő?
2022. júl. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nincs, de kb 5 percig használtam.


Szétszedtem, hátha lesz egy piros nyíl, hogy mi a hiba.


Ugye benne van az a kis zöld lap, mint a távirányítókban. Minden kis zsinórnak csatlakozik a vége valahova, én ezt jó jelnek veszem. A zöld lapon áll egy cucc, ami úgy néz ki, mint egy elem félbevágva, és az úgy áll, mint a Pisai ferde torony. Nem tudom, hogy ez nála alap, vagy valami trauma érte. Van mellette egy másik cucc, ami úgy néz ki, mint egy usb feje, és az is megvan dőlve szegény.

2022. júl. 18. 21:28
 4/4 A kérdező kommentje:

Egyébként maga a gép nem volt érezhetően meleg, csak a reszelő a kezemben.


Ezt vajon visszacserélik? Mert kb 3 hete vettem, de ha ez nem rendeltetésszerű használat, akkor bukta.

2022. júl. 18. 21:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!