Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Kismegszakítónál fordítva...

Kismegszakítónál fordítva kötöttem be, ez baj-e?

Figyelt kérdés
Először csináltam ilyet, próbáltam mindent jól csinálni, egy hátsó helyiségben tényleg szépen szakszerűen kialakítani mindent, viszont a kismegszakítónál a kapcsoló szekrényben, úgy kötöttem be, hogy alulra megy a fázis (egypólusú), felül meg a kimenet. Nyilván működik, de az a kérdésem, hogy ez gond-e? Átkötöm, enged annyit a kábel, csak érdekelne, hogy ez okoz-e problémát? Vagy mindegy? Olvasok ezt is, azt is tényleg érdekelne egy gyakorlatias válasz. Köszönöm!

2022. júl. 28. 07:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Volt már ez a kérdés:

https://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__egyeb-..

Elvileg mindegy, de nagyon ritkán előfordulhat olyan gyártó és gyártmány, amelynél előírják melyik a bejövő és melyik az elmenő oldal. Ha nincs megjelölve a bejövő és elmenő oldal, akkor mindegy.

2022. júl. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
30%

Működés szempontjából nem baj, mindössze az a baj, hogy nem követted az előírt szabványokat.

Ebből majd akkor lehet baj, ha már nem te, hanem valaki más, szakember próbálja átnézni/szerelni a rendszert, oszt majd vakarja erősen a fejét, hogy most itt akkor mi a f6sz van???

2022. júl. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
0%
Tudod, hogy rosszul van bekötve, miért nem csinálod meg? Nem volna egyszerűbb?
2022. júl. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 qkker1 ***** válasza:
100%

#2


Melyik szabvány írja elő a kismegszakító felső megtáplálását?

2022. júl. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
84%

Forrás: villanyszereéő fórum, "Nyaki" felhasználó:

"Véleményem szerint ez csak a rutin, a kialakítás és megszokás kérdése, mert minden szabvány erről mélyen hallgat. Mivel a az ÁVK-k mindegyikénél a betáplálás a felső kapcsokon történik, így praktikusan adódik az, hogy az alsó kapcsokról egy betápsínnel meglehet valósítani a kismegszakítók közvetlen betáplálását, elkerülve a felesleges elmenő tápvezeték kiépítését."


És ebben tökéletesen igaza van. Egy-két szekrény szerelésébe besegítettem, ott is pont így volt. A kismegszakítók alulról kapták betápsínből a megtáplálást. Mivel az elmenők fentről jöttek be, volt belőlük vagy 50, azok is rövidebbek és egyszerűbb nyomvonaluak lehettek.

2022. júl. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
52%
Nyaki már azt sem írta helyesen, hogy az ÁVK-t felülről kell betápolni. Ott pont ugyanaz érvényes, hogy ha kitüntetett energiairány van, azt a gyár tartósan jelöli a készüléken.
2022. júl. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%

Kismegszakítókat illetően évtizedek óta ez a szöveg, de a mostani MSZ EN 60898-1:2020-ban is:

If it is necessary to distinguish between the supply and the load terminals, the former shall be indicated by arrows pointing towards the circuit-breaker and the latter by arrows pointing away from the circuit-breaker.

2022. júl. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%

És ez az irány a legtöbb készüléken fentről lefelé...

Vagy hozz linkeket katalóguslapokról, ahol az ellenkezője van.

2022. júl. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Normál, ma kapható kismegszakító esetén teljesen mindegy az irány (ami fontos, hogy a fázis vezetőt szakítsa meg). Néhány nagyon-nagyon szélsőséges esetben, meg nagyon régi készüléknél nem volt teljesen mindegy.
2022. júl. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
72%

Egy előző hasonló kérdésben:

https://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__egyeb-..

az ottani 5-ös válaszoló adott egy linket:

[link]

Itt is azt írják, hogy, ha meg van jelölve, akkor aszerint kell bekötni, ha nincs megjelölve, akkor mindegy, de ezt egy indiai szakember írta. Az az igazság, hogy nálunk még olyat nem láttam, amelyiken lett volna ilyen jelölés.

2022. júl. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!