Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Hogyan vágjak bele egy 3D-s...

Hogyan vágjak bele egy 3D-s szobor megtervezésének és kinyomtatásának megbízásába?

Figyelt kérdés

Pár kép és leírás alapján szeretnék terveztetni egy 3D-sen kinyomtatható szobrot. Szerintetek hol és hogyan érdemes feladni egy ilyen megbízási hirdetést? A szobor 20 vagy 30 cm magas, és olyan 10 cm átmérőjű lenne, mennyibe kerülhet a megterveztetése?

Előre is köszönöm!



2022. júl. 28. 08:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én bemennék egy-két grafikai dolgokkal foglalkozó céghez (én szombathelyi vagyok, itt több is van, hirtelen kapásból 4-5 konkrétat tudnék mondani, csak úgy nekifutásból, minden gondolkodás nélkül), röviden, de nagyon konkrétan vázolnám az elképzeléseimet (az általam - a pénzemért cserébe -kötelezően támasztott (értsd: nem fizetem ki, és értelemszerűen nem veszem át az elkészített munkát, ha nem azt kapom, amit kértem) elvárásaimat, követelményeimet), és kérnék egy nagyon tételes elszámolást, hogy konkrétan írják le, hogy mi mennyibe kerül és indokolják is meg, hogy miért.



Az a jó, ha minél konkrétabb elképzeléssel mész oda, hogy mit szeretnél. Ne ott találd ki, mert nyilván ha három-négy órájukat lefoglalod a megbeszéléssel, akkor én a helyükben már azért is pénzt kérnék, mert azalatt már másik munkán is tudnának közben - a veled való tárgyalás-társalgás helyett - dolgozni.

2022. júl. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Van egyáltalán erre igény? Mert szerintem nagyon nincs, meg nem is lesz olyan szép mint egy igazi, vagy csiszolgathatod polírozhatod órákat. Bár én nagyon kezdő vagyok a 3D modellezésben, és csak itthonra szoktam dolgokat nyomtatni, de azzal is rengeted idő elmegy, hátha te még egyedileg rajzolnál modelt valamilyen 3D szoftverrel. Sajnos ezt nem fogják neked ezt kifizetni.
2022. júl. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ja, benéztem, azthittem, hogy te akarsz ezzel foglalkozni. Szerintem ezt inkább engedd el, mert a mai árak mellett, simán 6 jegyű összeget fogank elkérni érte.

#2

2022. júl. 28. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
62%
Remélem Orbán úr szobra lenne -ami minden otthon dísze lehetne- arról még vannak letölthető "kész" 3D nyomtató tervek.
2022. júl. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Felajtsd el.
2022. júl. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
egy darab esetén iszonyatosan drága lesz...
2022. júl. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Miért is lenne olyan nagyon drága (milliós tétel)? A szobor anyagától, összetetségétől függ. Vannak kifejezetten ilyen cégek, akik vállalnak 3D bérnyomtatást és legtöbbjük végez modellezést is. Pont az a lényege a 3D nyomtatásnak, hogy minden más megoldásnál olcsóbb.
2022. júl. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
47%

7: a megtervezésre mondtam!


Ha valaki pl. eladási célra, többezres darabszámra terveztet ilyet, akkor megéri...

EGy darabra is ki kell fizetni a tervezési díjat. Ami teljes egészében az egy darab árában fog megjelenni.

2022. júl. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
40%

Neeeee.....

Rengetegen azt gondolják fillérekből megvannak ezek a dolgok. A legdrágább a tervezés. Inkább nézz körül a neten hátha megvan a modell pl thingiverse oldalon. A nyomtatás már pár ezerért megcsinálják esetleg egy két 10-es ahogy írtad elég nagy a modell. Ha cakk pakk akarod 150.000 környékén saccolok. Vannak facebookon is nyomtatós csoportok ott érdeklődj.

2022. júl. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hívj fel innen pár céget, vagy érdeklődj emailben, nyilván adj támpontokat. 30-50 ezer Ft körül lesz szerintem. [link]
2022. júl. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!