Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Melyik drawing tabletet...

Melyik drawing tabletet ajanlanatok egy webtoonistnak? Melyik a legjobb művész tablet?

Figyelt kérdés
Mostanában kedvem támadt rajzolgatni és arra gondoltam hogy készítenek webtoonra képregényeket meg persze hobbinak is jó lenne ha tudnék olyan rajzokat készíteni amikre büszke lehetek. Leszámítva hogy meg nem volt ilyen készülékkel tapasztalatom és azt hogy bele kellene tanulnom milyen drawing tabletet ajanlanatok? Melyik a legjobb azok közül amik meg viszonylag olcsónak mondhatóak? En a wacom one 13-t találtam ami talán jó lenne árban is,de ha tudtok jókat ajánlani a 200-400€-s kategóriában annak nagyon örülnek.

2022. aug. 2. 19:23
 1/3 anonim válasza:

Nem tudom aktuális-e még a kérdés.

Ha még nem volt rajztáblán, vagy tableted amin rajzoltál volna, semmi értelme 200 eurót rákölteni egy kijelzős táblára. Kezdésnek tökéletes olyan is, ahol a gép/laptop monitoron látod hogy mit csinálsz. Ezt eleve baromi nehéz megszokni, viszont sokkal "biztosabban" fogsz megtanulni rajzolni. Eleinte nehéz, de a végére jobb lesz az eredmény mintha kijelzősön tanultál volna. (nekem legalábbis ezt mondták és tapasztalat szerint is)

Sokkal könnyebb nem kijelzősről átállni olyanra amin látod hogy mit csinálsz mint fordítva.

Meg ki tudja, lehet hogy 3 hónap múlva megunod a tablet vagy tábla meg majd porosodhat a fiókba, és kidobtál egy csomó pénzt.


Emellett ha webtoon vagy bármilyen képregényt szeretnél csinálni, kell egy erős alap rajztudás. Na már most nem tudom hogy te tradicionálisan, papírra rajzolgattál-e. Ha igen, akkor is kell legalább fél év mire felhúzod magad, hogy kb ugyan olyan szinten legyél mint papíron. Ha viszont egyáltalán nem rajzolsz, akkor nagyon szenvedős lesz.

Ami még fontos, a program használat. Nem mindegy milyet használsz. Rengeteg idő mire az egyszerűbbeket is megtanulod, szóval a komplikált, rohadt összetett programokról (pl clip studio paint, toon boon harmony, photoshop) ne is beszéljünk.

Én kb 2 éve használom a Clip studiot, de még így is néha találok új funkciókat. Nem is beszélve a frissítésekkel behozott dolgokról.

Tudom nem erről szólt a kérdés, csak gondoltam leírom, hogy mikre számíts. Lehet hogy ezeket már mind tudod, de hátha valaki mást érdekel.



Hogy a valódi kérdésre is válaszoljak :

A wacomok mindenképp jók, strapabíró, időtálló. Nekem is wacomom van (cintiq 15), és igaz így jó pár év után már karcos a kijelző, mégis egy szavam nem lehet. Mellesleg van itthon is szervize, és shopja szóval nem kell külföldről rendelni a cuccokat.

Az Xpen is jókat csinál és olcsóbb is mint a wacom, bár nem tudom pontosan milyen sorozataik vannak.

Ami még ismertebb márka az a Huion, bár hallottam pár elég rossz véleményt is róla. De aztán ki tudja, lehet tök jó, én csak egyszer próbáltam egy barátom gépét, az teljesen jól működött, nagyon kellemes volt rajzolni vele.

Ha nem feltétlenül táblát szeretnél, hanem pl a tablet is jó akkor ajánlom az Ipadeket, vagy a Xiaomi tabletjeit vagy tábláit.

2022. szept. 24. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szia, nagyon koszonom a válaszod sokat segítettél, papírra szoktam rajzolni és szerintem vagyok olyan szinten hogy ha hozzaszokok a rajztablahoz, akkor kihozhatok belőle valamit. Remelem így is alakul majd :) Meg nincs nagy tapasztalatom a rajztablakkal, szóval nagyon hasznos a tanacsod koszonom szepen!!!
2022. szept. 24. 11:02
 3/3 anonim válasza:
Örülök hogy hasznos volt. Ha van esetleg más kérdésed (a táblákkal, rajzprogramokkal, stb), nyugodtan kérdez, a tudásomnak megfelelően szívesen válaszolok.
2022. szept. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!