Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Tudnátok mondani olyan laptopo...

Tudnátok mondani olyan laptopot, ami jó programozáshoz és kép-, videó szerkesztéshez is?

Figyelt kérdés

Elsősorban programozáshoz kellene. De szeretnék mellette kép/videó/hang szerkesztéssel, vágással is foglalkozni hobbi szinten.


Amennyire belemélyedtem a témába, vagy az egyik vagy a másikat választom. Olyan vegyes megoldásról nem tudtok esetleg, ahol tudok multitasking-olni? Programozni és mellette szerkeszteni is, akár modellezni? Vagy mindenképpen mondjak le az egyikről a másik javára?



2022. aug. 15. 19:54
 1/9 anonim ***** válasza:
16%
MacBook Air M1 procival, 350e-400 e körül ment tavaly (akciósan volt 350)
2022. aug. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Hacsak nem kifejezetten maces appot akarsz használni teljesen felesleges megvenni csak a brand miatt. Másfelől nincs olyan, hogy programozós, modellezős vagy renderelős laptop, ha elég erős a proci és sok memória van benne, meg persze SSD. Nem tudom mit akarsz programozni, de megkockáztatnám, hogy a videószerkesztés meg a modellezés lesz a sarkalatos pontja a dolognak, bár amúgy én nem laptopot vennék.
2022. aug. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, gyorsak vagytok.

Most kezdem a mérnökinfot és olyan instrukciókat kaptam a felsőbb évesektől, hogy legalább 8gb de inkább 12-16gb RAM legyen benne, ssd és minél újabb legyen a proci. Mindenképpen beújítok egy új laptopot, és szeretném ha akkor már jó lenne erre is (szerkesztés/vágás). De kicsit el vagyok veszve a gyakran ellentétes infoktól, amiket másoktól kapok...

2022. aug. 15. 20:07
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is inkább asztali gépet ajánlanék, mert video szerkesztés közben ilyenkor nyáron bitangul fog melegedni a laptop. Sima asztalra nem tudod letenni, kell alá a hűtőpad. Ráadásul >20" kijelző sem ártana. A kódoláshoz/gépeléshez pedig kényelmes billentyűzet.

Szóval oké, hogy laptop, de lesz mellé egy bőröndnyi egyéb cucc, hogy kényelmesen használhasd. Akkor meg már egyszerűbb egy asztali gép.

2022. aug. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Plusz monitor, billentyűzet, egér mindenképpen lesz hozzá. Csak kényelmesebb és előnyösebb a laptop, hogy tudom magammal vinni.
2022. aug. 15. 20:12
 6/9 A kérdező kommentje:
De akkor leginkább a ram, ssd, proci a legfontosabb.
2022. aug. 15. 20:14
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ennyit rugózni rajta. 350k-ból már egy elfogadható gépet kapsz, a sulis feladatok 99%-át SIMÁN elvégzed rajta.
2022. aug. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2022. aug. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
2022. aug. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!