Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Ez károsíthatja a LED reflektort?

Ez károsíthatja a LED reflektort?

Figyelt kérdés
LED reflektorokat szereltem a ház köré, de sajnos a rádiós távirányítós kapcsoló kikapcsolt állapotban is átenged egy kis áramot és a reflektorok nagyon halvány fénnyel világítanak folyamatosan. Fogyasztásban nem sok 0,6W (összesen 160 wattnyi reflektor eseteben), így az nem izgat, de az élettartamra ez lehet érdemi hatással? Köszi!

2022. aug. 21. 00:12
 1/9 anonim ***** válasza:
92%

"a rádiós távirányítós kapcsoló kikapcsolt állapotban is átenged egy kis áramot"

Nem enged át. A fázis legyen kapcsolna és akkor nincs ilyen probléma.

Amúgy meg semmi jelentősége, maradhat így is, csak téged zavar.

2022. aug. 21. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
48%
taviranyito enged egy kis aramot? Tetszik :D
2022. aug. 21. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
43%
Mekem is kell ilyen távirányító! Ha átjön a szomszéd macska megenni a mieink kajáját, legalább meg tudnám delejezni vele.
2022. aug. 21. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
#1 Köszi, elvileg mindkettőt kapcsolja, legalábbis mindkettőt be kellett kötni, de megpróbálom megcserélve.
2022. aug. 21. 09:15
 5/9 A kérdező kommentje:

#2 Te nem csak közveszélyes kontár vagy, hanem egy funkcionális analfabéta is.


#3 Úgyszintén...

2022. aug. 21. 09:18
 6/9 anonim ***** válasza:
77%

"legalábbis mindkettőt be kellett kötni,"

Nyilván, a kapcsoló saját működéséhez kell mindkettő. De a fogyasztó kapcsolásához már fölösleges mindkettőt szakítani. Ha dugvilláról működteted, csak elég fordítva bedugni.

2022. aug. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
#6 Igazad volt, megfordítottam a dugvillát és jó lett! Köszi mégegyszer!
2022. aug. 21. 09:26
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Te meg egy besavanyodott, humortalan ember vagy.

2-es is és én is pontosan tudjuk mi a helyzet, mert ez a kérdés kb naponta felmerül itt. Megveszi a jobbágy a "ledeségőt", mer' aszonták neki az indexen meg a feminán, hogyazjó.

Aztán kiderül, hogy a kapcsolója nem szakítja meg a fázist és emiatt szivárrog egy kis áram amit a LEDnek már elég ahhoz, hogy világítson valamennyire.

Az élettartam szempontjából lehetne akár jelentősége, ha nem lennének rommá hajtva szerencsétlen LEDek, a gagyibb lámpatestekben hűtés, szellőzés nélkül. Emiatt amúgyis le fognak esni a falról 2-3 éven belül.

2022. aug. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
79%

#8 Gondolom a kérdező nem azért írta ki a kérdést, hogy gyenge poénokat olvasson válaszként, bár abban sem vagyok biztos, hogy ez valóban poénnak lett szánva... 😁 Azért az bizakodásra ad okot, hogy vannak az első válaszolóhoz hasonló emberek is ebben az országban.


Egyébként szerintem nagyon sokan villásdugóval használják az ilyen kapcsolókat, ezért célszerű lenne ha valóban a nullát és a fázist is kapcsolnák.

2022. aug. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!