Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » UTP kábel 15 méter másik...

UTP kábel 15 méter másik szobába, hogyan?

Figyelt kérdés
Először is kellene kb 15m utp, végére két csatlakozó, ami nem forrasztott, mert kis helyeken kellene átvezetnem. 100m-nél kisebb kiszerelést nem nagyon találtam egyszerű kábelből, max egy forrasztott kiszerelésű két végét vághatnám le, és tennék rá utólag csatlakozót. Tippek?

2022. szept. 1. 09:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
70%
Vannak kisebb kiszerelések is, de arra figyelj, hogy ne tömör fali kábel legyen, mert annak a végére nem tudsz csatlakozót szerelni. Sodort kell neked.
2022. szept. 1. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
ami praktikus lenne az egy ilyesmi flat dizájn, ezzel működne? [link]
2022. szept. 1. 09:55
 3/17 anonim ***** válasza:
85%
A csatlakozó nem forrasztva van, hanem arra való szerszámmal rápréselve. Egyébként jó az előreszerelt kábel, egyik dugót levágod, befűzöd, új dugót rápréseled.
2022. szept. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
33%

Van előreszerelt 15 méteres kábel.

Vágd le az egyik csatlakozóról a törésgátlót, tekerj rá kis szigetelőszalagot és úgy húzd át. Nem kell szerelgetni, krimpelgetni.

2022. szept. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Szirty ***** válasza:
59%

Itt a számtech boltban csinálnak kábelt olyan hosszút amilyet kér a vevő.

Szerintem máshol is van ilyen lehetőség.

2022. szept. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
A probléma az, hogy csatlakozóval a végén nem fér át, ahol el akarom vezetni, mindenképp anélkül kell, de bízom magamban, hogy még tudom oldani. Az általam linkelt flat modell jó lenne nekem ehhez?
2022. szept. 3. 17:14
 7/17 anonim ***** válasza:

Honnan a pitából tudnánk?? Nem látjuk hol kell elvezetni, mi van ott, szekrény, fal, gipszkarton, álmennyezet, csövek stb. ?????

Olyan nincs, hogy egy RJ45-ös ne férjen át. Akkora furatot kell csinálni. Ha csúnyán sikerül, akkor kell rá venni takaró dugót.

De ha ennyire bizonytalan vagy, akkor ne állj inkább neki. Mi van ha elfúrod a falban a villanyvezetéket, vagy ki tudja még mik mennek ott. Nagy kárt tudsz csinálni ha nem tudod mit csinálsz.

A flat kábelt én nem húznám át tököm babon, szerintem az nem annyira erős. Jól néz ki, de gyengusz.

2022. szept. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
az elvezetést megoldom, eredetileg sem erre irányult a kérdés
2022. szept. 3. 17:39
 9/17 anonim ***** válasza:

A "hogyan?" és a "Tippek?" nem erről szól? Akkor tedd fel konkrétabban!

De a lényeg, hogy annál részletesebben ahogy többen is leírtuk, a hely ismerete nélkül nem tudunk válaszolni.

2022. szept. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
annyi a kérdés hogy a linkelt kábel levagva az egyik végét és radugva az uj csatlakozot alkalmas-e a célra, amire nekem kell
2022. szept. 3. 21:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!