Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Elektromos hálózat kompletten...

Elektromos hálózat kompletten a padláson? Ez szabályos?

Figyelt kérdés

A minap egyik ismerősömnél voltam, a padlásukról hoztunk le cuccokat, mert lomtalanítanak otthon.

Aztán arra lettem figyelmes, hogy a padlás padlózata tele van gégecsövekbe behúzott vezetékkel, kötődobozokkal (IP54 felirattal, ennyit láttam rajta) és a vezetékek mennek le a lakótérbe megállapításaim szerint, mert egyik oldalon itt megy lefelé, másik oldalon ott, és így tovább.


Nos, ilyennel még nem találkoztam.

Ez mennyire szabályos? Nem veszélyes? Csak mert a padláson 50-60 fok is van nyáron, ezek a szerelvények nem gyulladnak ki? Nekem veszélyesnek tűnik.



2022. szept. 6. 00:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Ismered Horváth Andrást? Talán választ adhat tőle ez a videó a kérdéseidre:

[link]

2022. szept. 6. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Szia. Tudtommal nem veszélyes, mert már másabbak a szabványok és az anyagok, nem mint régen. Ma már megfelelő kábeleket használva engedélyezett fán, vakolatba, padlóban, akár védőcső nélkül is elvezetni a kábeleket. Ilyen példáúl a CYYF kábel is. Persze ay utólagos bővités esetleg szervizelést figyelembe véve van előnye ha gégecsőben történik az elvezetés.

Tisztelettel

2022. szept. 6. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha 50-60 fokban kigyullad egy kötődoboz csak úgy magától, akkor má' mindegy... :D

Akkor nem csak a kötődoboz fog kigyulladni hanem a nagymama Nők Lapja gyűjteménye is és a nagypapa Österrich Kultorische Magazinjai is (ezek még égésgyorsítóval is át vannak itatva!)

Komolyan szeretném tudni egyszer, hogy mit gondolnak az emberek a világról, a világ működéséről, a fizikáról .....

A villamos szerelékek Nem gyulladnak ki csakúgy maguktól. Próbálj meg egy szigetelőszalag darabot meggyújtani! Amig az öngyújtó lángjában van addig ég, ha kveszed onnan, akkor azonnal elalszik. Pont azért, ilyen anyagból vannak ezek a dolgok, hogy ne táplálják még pluszban a tüzet.

Egyetlen probléma lehet a padláson lévő szereléssel: ha nincs a padlás megfelelően bevédve, be tudnak jutni állatok, akkor megrongálhatják a vezetékeket.

A tetőterek villamos hálózatát meg elég nehéz lenne megoldani a pincéből...

Nézd meg a Szakiellenőr youtube csatornáját, ő is sok vidinyót tesz fel ilyen szerelésekről.

2022. szept. 6. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"a padláson 50-60 fok is van nyáron, ezek a szerelvények nem gyulladnak ki?"

A tetőléc meg a gerenda nem gyullad ki 50-60 fokban?

Itt egy doboz például, a leírásban megkeresheted hány fokon tesztelik:

[link]

Vagy a kábel a gyártó adatai szerint:

[link]

Annyit elárulhatok, hogy nem a környezeti hőmérséklet fog tüzet okozni, hanem az esetleges helytelen méretezés, szerelés.

A kötőelemek terhelhetősége többszöröse ami akár túlterhelés során is érheti. Szóval semmi sem indokolja a pánikot.

De tegyük fel, hogy 50 fok van és túlterhelés egyszerre, akkor sem okoz lángot a villamos szerelvények anyaga, olyan adalékokat tartalmaznak, amitől önkioltó tulajdonsága van, még ha meg is gyulladna valamilyen gyújtóforrás hatására.

Az elektromos lakástüzek nem a szakszerű padlás szerelésből fakadnak.

A másik dolog pedig az, hogy az építészetben már egy jó ideje szabvány írja elő a beépítendő faanyagok kezelését. Ami a gomba és rovar mellett tűz elleni védelmet is nyújt (nem tűzálló, de nagyban csökkenti az égés veszélyét, nem terjed a faanyagban, adott esetben).

[link]

2022. szept. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Padláson, hát, ez foscsi, hogy Kiss Ádámot idézzem a showderklubból. A probléma ott van, hogy a PVC szigetelésnél a maximum hőmérséklet az 70 °C. Ha 60 °C a környezeti hőmérséklet, akkor gyakorlatilag csak a felére lehet terhelni, az meg kérdés, ezt figyelembe vette-e a szerelő.

Kötéseket én nem helyeznék el a padláson, padláson csak homogén vezetékszakaszokat vezettem át idáig.

2022. szept. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 qkker1 ***** válasza:
Teljesen szabványos, és biztonságos, ha megfelelően van kiépítve.
2022. szept. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!