Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egy francia tipusú aljzatba...

Egy francia tipusú aljzatba be tudok dugni egy lapos (földeletlen) dugvillát?

Figyelt kérdés
Mert nem tudom, hogy az kis "bigyó" ami kiáll, (nyilván az az ő földelésük, gondolom), attól marad-e elég hely a lapos dugvillának?
2022. szept. 6. 11:52
 1/6 A kérdező kommentje:

Illetve a kérdés tovább is van:


A francia dugvillát be tudom dugni a mi földelt konnektrounkba?

2022. szept. 6. 11:59
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Elfér.
2022. szept. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Röviden mindkettő mindkettőbe megy.


Francia abban tér el (Azt hiszem Belgiumban is így van), hogy a földelés a konnektorban egy kiálló csatlakozó. Így a standard földelt csatlakozójukon van egy lyuk (miénken is ott van), de hogy univerzális legyen a némettel, ki is van vezetve a csatlakozó szélére. (Nálunk ugye német van.)


Földeletlen csatlakozó UK kivételével egész Európában jó szerintem. Még Svájcban is, pedig ott 3 villás a csatlakozó. Mondjuk Svájci földelt csatlakozót csak Svájci csatlakozóba dugod be.

2022. szept. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Általában már ugyanazt a dugót használják mint mi, tehát ha francia cuccot hozol, nézd meg előtte hogy mi van rajta. Ha a kerek dugó, akkor max. lecseréled.

Ezt:

[link]

Erre:

[link]


Ha a lapos dugód nem fér el, akkor vigyél magaddal egyet, kicserélni:

[link]

2022. szept. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Megnéztem itthon, minden földelt dugónk jó a francia földelt aljzatba.
2022. szept. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Mindenkinek nagyon köszönöm!


(Nem Franciaországba készülök :) hanem csak francia tipusút találtam 7m-es hosszabbítóban. És olcsóbb, mintha 10m-esből levágnék, vagy szerelhetőt veszek külön kábellel és dugvillával.)

2022. szept. 6. 13:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!