Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » A BLUETOOTH milyen frekin...

A BLUETOOTH milyen frekin továbbítja a jelet?

Figyelt kérdés
és ez általánosan egységes vagy van egy tól-ig tartomány?

2022. szept. 8. 08:02
 1/8 anonim válasza:
33%
wiki a barátnőd
2022. szept. 8. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
2,4 GHz, mint a wifi. Ezért szeretik zavarni egymást.
2022. szept. 8. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
2022. szept. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

2,4? hát az elég baj, de akkor jogos volt a félelmem. csak mert én mikrofonokban vagyok érintett, és ők is egyre inkább kezdenek átmenni 2,4--re, na aztán pont a sok bezavarás miatt használhatatlon is kb, hiába brutál drágák.

meglepett, de OK kösz

2022. szept. 8. 11:11
 5/8 anonim ***** válasza:
A mikrofonok nem valami alacsony, talán 470 MHz-en működnek? Mert 2,4 GHz-en tényleg használhatatlanok, a profi berendezések gyártói ezt tudhatnák.
2022. szept. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

igen, vannak UHF-es mikrofonok, de általában ezek megfizethetetlenek. ugye a mostani frekihelyzet miatt 470-690 MHz között gyártják őket, és ezek tényleg nagyon jók.

de ami úgymond tömegesebb cucc, az sajnos átkerült a 2,4-re, és pedig neves gyártótól származó 2,4-es mikrofonnal is jártam úgy, hogy kemény 5m-t volt képes terjedni :)

nos ... maradok az UHF-nél, ez biztos. kösz még egyszer

2022. szept. 8. 11:23
 7/8 Sándor G ***** válasza:
anonim' tévedésben vagy, mert nem zavarják egymást,mivel más-más csatornákon működik a wifi, és más ch-n a bluetooth,ráadásul a bitráta, és a jelátvitel is,más.
2022. okt. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

7


és meg tudod mondani, pontosan melyeken?

én annyit tudok, hogy a digit wifis rendszerek pl valami nemzetközi szabvány miatt egyszerre 8 féle csatornán tudnak működni egy helyen, egy időben, azaz gondolom, kb 2,4-2,55 GHz között standardizálták ezek felosztását.

a terjedés aztán egy más kérdés, de az elv ez.

akármelyik gyártó 2,4-es digit mikrofonját nézem, mind 8 csatornás, és ki is szokták emelni, hogy egyszerre max 8 db tud egymás mellett működni.


és azért zavart meg ez az egész kérdés, mert a Sonynak van egy kifejezetten bluetooth-osként hirdetett mikrofonja, amely viszont csakis egy csatornán tud, és lényegesen kisebb a táv, feltétlen látni kell egymást a vevőnek és az adónak.


de bluetoothról nem tudok konkrét freki-kiosztást, titkosítást, semmit.

2022. okt. 10. 08:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!