Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Csak én vettem észre hogy az...

Csak én vettem észre hogy az elektronikus szórakoztató eszközök (tablet, tévé, laptop, pc) az okos telefonokat leszámítva szinte alig fejlődtek 2012 óta?

Figyelt kérdés
Jó, volt fejlődés az elmúlt 10 évben, de sokkal kisebb, mint a 2002-től 2012-ig tartó időszakban.

2022. szept. 8. 18:34
A kérdező szavazást indított:
Igen, jól látod, alig volt fejlődés az elmúlt 10 évben.
Nem, rosszul látod, igenis nagy fejlődés volt az elmúlt 10 évben.
17 szavazat
 1/8 Szirty ***** válasza:
65%

Fejlődés?

Az fejlődés hogy a TV-ket telepakolják használhatatlan ostoba funkciókkal elbonyolítva a kezelést? Hogy önálló életet él, kikapcsolva zabálja az áramot, internetet igényel? Hogy a legváratlanabb pillanatokban szegezzen neked olyan kérdéseket amikre egyáltalán nem vagy felkészülve? Hogy használható, lényeges funkciókat vesznek ki belőle a "fejlődés" nevében?


Hogy a laptopon már csak 2 USB van meg egy LED amitől szerintük "letisztult" a rendszer?

Hogy már ethernet port sincs rajtuk, mert olyan lapos hogy az RJ45 el sem fér, ami miatt kis interfész koloncokat kell ide-oda dugdosni emiatt?

Hogy az USB a gép kikapcsolt állapotában is ad +5V-ot és a belső konverter a két napig kikapcsolt gépet csutkára lemeríti?

Hogy a gyártó gigabyte-okat elfoglaló s..ggnyaló alkalmazásgarmadája ugrásra készen várja az eseményeket (GPS, gyorsulás érzékelő leejtés esetére, frissítési kényszer orrvérzésig, stb)?


Ha ez fejlődés, akkor fejlődnek.

2022. szept. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%

Valószínűleg arra gondolsz, hogy egy számítógépet még mindig billenytűzettel kell használni, az okostelefont meg érintőképernyővel.


Viszont miért kellene azon fejleszteni, ami jól működik?

Az iskola is 300 éve ugyanúgy működik körülbelül: reggel bemész, ülsz ott pár órát, majd hazamész. Ez a módszer tökéletesen működik; ezen nem kell változtatni. Az online oktatás sem volt valami nagyon edukatív dolog.

Igen, a tanítási órák annyiban változtak, hogy mostmár van projector a falon, interaktív táblával az élen, de az alap koncepció nem változott, miszerint reggel bemész, délután hazajössz.


Pont ugyanez a helyzet az okos eszközöknél: Az alap koncepció jól működik, nem kell megreformálni őket.

A számítógép tökéletesen működik az egérrel és billenytűzettel, az okostelefon pedig tökéletesen működik az érintőképernyővel.

Ezek fejlődtek? - nem. Ebben igazad van.

Viszont ezek jól bevált receptek, nem kell rajtuk változtatni.

2022. szept. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
62%
Igen, hasonlóan látom én is. Az okos telefonok berobbanása után nem volt semmi extra. Javultak, fejlődtek, de semmi igazi változás nem volt.
2022. szept. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem is így van, mert egyelőre új funkciót csak szolgáltatásokban, appokban fejlesztenek. Pl. lehetne benne szín meg szagérzékelő, esetleg alkoholérzékelő,vagy mit tudom is én. Az nem annyira szembetűnő, hogy gyorsabb esetleg a proci benne. Régen amúgy volt olyan telefonkm, aminek a kávájában led-ek voltak körben és mindenféle módon villogtak meg futófény effekt volt rajta, ami értesítéseknél jelzett. Régen szerintem voltak jó ötletek, most mindent a kijelzővel akarnak megoldani több-kevesebb sikerrel.
2022. szept. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én örülnék, ha kivetítős lenne. Úgy értem, a levegőbe lehetne kivetíteni a kijelzőt és akkor nagyobb méretben is lehetne nézni filmet mobilon.
2022. szept. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Igazából olyat kb 10 éve már csinált a Samsung:

[link] [link]

2022. szept. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én annak örülnék ha alapból nem lenne telepakolva pl a telefon. Sima alap rendszer, egy play áruházzal és ennyi. Csak az frissítene amit letöltesz és csak ha akarod. Ha nem, nem kérdezné többet. Ez kb mindenre igaz. Csak akkor senki se venné meg a drágább, nagyobb, okosabb eszközt. Minden frissül, minden dagad.
2022. szept. 16. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%

„ Az iskola is 300 éve ugyanúgy működik körülbelül“


Elég nagy baj:D

2022. nov. 6. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!