Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Kiszolgálok egy üzletben egy...

Kiszolgálok egy üzletben egy üvegfal mögül és az ügyfelek hangját kellene valamilyen mikrofon+hangszóró módszerrel behozni hozzám,hogy lehetne ezt megoldani?

Figyelt kérdés
Sokszor alig értem mit mondanak,vezeték nélküli megoldás jöhet csak szóba és minél költséghatékonyabb annál jobb.

2022. szept. 11. 19:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%

Ablakátbeszélő a neve az ilyen készülékeknek, erre keress rá! Nagyon olcsó nem lesz, vezeték nélküli pedig főleg nem. Két mikrofon-hangszóró párról van szó, egyik az ügyfél oldalán, másik a tiéden - ha vezeték nélküli lenne, akkor elem/akku kéne mindkét oldalon, ami nem egy jó megoldás.


Nem tudom, milyenek nálatok a munkahelyi viszonyok, de szerintem nem csak te találkozol a problémával, úgyhogy lehet, érdemes lenne jelezni a főnöknek, hogy szükség lenne ilyen berendezésre. Amúgy is az ő feladata lenne kiépíteni a rendszert - ha nem tudjátok megérteni egymást az ügyféllel, akkor egyrészt nőni fog a várakozási idő, másrészt lehet, hogy csontkukacot kér te meg mustárt adsz neki. Bármelyik is fordul elő, az üzlet megítélését rontja, úgyhogy a tulajdonos érdeke segíteni a problémán.

2022. szept. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
29%

[link]

Már csak össze kell kapcsolni egy aktív hangszóróval.

2022. szept. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%

Vezeték nélküli nehéz lesz. (áram nélkül az sem megy, folyton töltögetni akarod az akkuját?)

Normálisan működő vezetékes sem olcsó:

[link]

A munkaadód dolga egy ilyet kiépíteni, nem a tiéd.


Fenti alliexpresszest felejtsd el, az csak egy sima kitűzős vezeték nélküli mikrofon, semmi több. Frekvenciáját sem írták, simán lehet hogy itthon nem működne, mert zavarha a 2G vagy a igitális tévéadás.

2022. szept. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
20%

Költséghatékony verzió:

[link]

2022. szept. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
68%
Hacsak nem te vagy a tulajdonos, vagy az üzletvezető, ezzel nem neked kellene foglalkozni.
2022. szept. 12. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
71%

Újabb aliexpresszes szar a 4, felejtsd el.

Egy ablakátbeszélő nem csak két mikrofon, erősítő, és két hangszóró, hanem azért ennél jóval több. Meg kell oldani, hogy ne gerjedjen össze (beszélsz bent a mikrofonba, szól kint a hangszóró, veszi a kinti mikrofon, ami hallatszik a benti hangszórón, és a kör bezárul).

Ezért ezek olyanok szoktak lenni, hogy amelyik oldal beszél, addig annak az oldalnak a hangszóróját némítja, de úgy hogy a benti beszélőnek mindenképpen prioritása van a kinti ügyféllel szemben.

Bent nem árt egy irányérzékeny mikrofon sem. Amiket linkeltem a #3-ban, nem véletlenül kerülnek annyiba, amennyibe.

2022. szept. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,igen jobb lenne ha hálózatról menne és akkor ablakátbeszélő a neve ennek hivatalosan,ezt jó tudni.
2022. szept. 25. 09:18
 8/11 anonim ***** válasza:

#3 #5 vagyok

Azt hiszem, megvan:

Mielőtt beírtam volna ide, kipróbáltam. Gondolom valami olyan munkád van, amihez kell számítógép, laptop, és van mikrofon, hangszóró hozzá. Vesztek valami normálisabb Bluetooth autó-kihangosítót. Nem a legalja 5000 forintosat, hanem minimum valam Jabra-t, vagy drágábbat. Nem a BT-s hangszórókra gondolok, amiken zenét lehet hallgatni, mikrofonjuk viszont nincs. Kell még egy filléres BT-USB illesztő, amihez van valami faékegyszerű program. Ha laptopod van, azokban szokott lenni beépített Bluetooth. Párosítod a géppel az autós cuccot. Utána: Win10-ben nem tudom pontosan hogy van, Win7 alatt minden egyes hangeszközön be lehet állítani a hangerőket, a bemeneti hangeszközökön (mikrofon) azt, hogy legyen-e "figyelés" (ilyenkor a kiválasztott kimeneti eszközön folyamatosan hallható a bemeneti eszköz hangja). A BT eszközt mint bemeneti eszközt kiválasztot figyelésre a benti hangszórón. A benti mikrofont (laptopon van beépített, ügyfél majd hallgatja a ventilátort is... célszerű szintén valami filléres asztali mikrofont venni) pedig beállítod figyelésre a kinti cuccon. A BT kihangosítók amúgy is tartalmaznak védelmet a saját hangszóró hangjának visszaküldése ellen, a benti mikrofonon pedig beállítod a szintkiegyenlítést, zajcsökkentést, és az akusztikus visszhang csökkentést a beállításainál. Ezzel, és a hangerők megfelelő megválasztásával meg van oldva a gerjedésgátlás.

Így nem kell semmit fúrni, faragni, csak olyat kihangosító kell, ami kibír egy műszakot egy töltéssel.

2022. szept. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Még annyit: ha hajlandó vagy bent mikrofonos headsetet viselni, mint a callcentesek, akkor a gerjedés teljesen ki van zárva, és tökéletesen fognak hallani téged, te is őket.
2022. szept. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A legkényelmesebb az lenne, ha neked is egy fülbedugható BT eszközöd lenne, feltételezve hogy a laptop tudja a multipontos kapcsolódást, és lekezel egyszerre két BT eszközt. Így a fülesed felvevőgomjával tudnád ki / be kapcsolni az átbeszélést. Ezt a módszert már nem próbáltam ki itthon, azt hozzáteszem.
2022. szept. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!