Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Egy fejhallgató erősítőt hogy...

Nagylajos1999 kérdése:

Egy fejhallgató erősítőt hogy érdemes venni külön van DAC meg az erősítő vagy egybe vannak?

Figyelt kérdés
2022. szept. 11. 22:38
 1/8 Morzsi007 ***** válasza:
Ha egybe van és nem a legalja kategória, akkor azért passzol a DAC az erősítőhöz. Ugye az sem mindegy, milyen fejesed van és mit hallgatnál vele. Ha sok pénzed van és időd, akkor lehet válogatni DAC-ot és erősítőt külön, ha sikerül, akkor egész jó kombó is összejöhet, de fordítva is elsülhet és rengeteg időbe, pénzbe kerül és a plusz hatás meg elmarad.
2022. szept. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Sennheiser HD 660S-en van és erre gondoltam:

[link]

vagy ezt ami egybe van építve:

[link]

2022. szept. 13. 07:17
 3/8 Morzsi007 ***** válasza:
A két DAC-ban más chip dolgozik, ez hatással van a hangjára. Viszont vannak olyanok is, amiben 2 db chip van és szimmetrikus kimenetek. Én ilyesmit keresnék, akár használtan is.
2022. szept. 13. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Oké erre oda figyelek

A 2. Linkben ott egybe van ott gondolom hogy 1 chip dolgozik

2022. szept. 13. 08:40
 5/8 Morzsi007 ***** válasza:
Ha nem is 2 chipes, de ehhez a fejeshez már balanced kimenetet használnék. Teljesen különálló a két oldal kezelése. Tisztább hangzás, kevesebb összemosódás, áthallás jellemzi és nagyobb teljesítmény talán. Persze ehhez kell külön szimmetrikus kialakítású fejhallgató kábel is.
2022. szept. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

És ebbe egy kicsit tudnál segíteni pl. miket ajánlasz

Nem mondom hogy kezdő lennék csak nekem ez új volt hogy a chipeket is nézni kell

2022. szept. 13. 19:25
 7/8 Morzsi007 ***** válasza:

Nem feltétlenül azt kell nézni, csak infóként írtam, hogy van olyan, amiben 2db DAC van, oldalanként külön. Nekem nem sok volt, de a legjobban egy használtan vett Denon (dac/amp) volt, amiben régebbi chip dolgozott, de ez volt a legkellemesebb hangú, hosszan hallgatható masina. Utána egy Fiio BTR-5, amit a szimmetrikus kimenet miatt kipróbáltam és kellett a BT kapcsolat. Ebben fejlettebb cucc volt, de mégis a Denon jobb volt számomra, selmyesebb, lágyabb hangja volt. Most meg egy SMSL-t használok, de ezt már nem fejesekkel, úgy hogy ezzel nem tudom összehasonlítani. Viszont a Balanced csatlakozás tetszett, jobb volt a hangja. Ha van rá lehetőség, mindenképp így használnám a rendszert.

Szóval elsősorban az lenne a legjobb, ha meg tudnád hallgatni a saját fejeseddel és komolyabb minőségű zenékkel (minimum Tidal HiFi vagy Apple Music Lossless), mert rengeteget számít, hogy milyen formátumot használsz. 50-100 000 Ft-ért használtan már jókat lehet kapni, de óriási különbséget nem fogsz hallani, úgy gondolom. Legyen pár zenéd, amivel tesztelgeted a DAC-okat, így könnyebb lesz hasonlítani.

2022. szept. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítségedet!
2022. szept. 15. 07:28

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!