Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Fali lámpába (üvegbúra alá)...

Fali lámpába (üvegbúra alá) milyen típusú led izzót érdemes szerelni?

Figyelt kérdés
A fényerejét nagyjából kikalkuláltam, a fürdőszobába 800 lumen, a wc-ben elég lenne egy 470 körüli is. Csak annyi fajta van érdekelne, milyen típus passzol oda leginkábbm ugyebár ezekben a helyiségekben fali lámpák vannak és vízszintesen van benne az izzó. Nem tudom van e értelme a vintage-nak vagy ilyen fehér üvegű izzó passzolna jobban. Okosítsatok fel
2022. szept. 12. 12:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Én most vettem Rábalux filament LED fényforrásokat, gondolom erre mondod, hogy vintage. Úgy néznek ki mint egy izzó és ezek gyakorlatilag ugyanúgy, 360 fokban szórják a fényt mint a régi izzók. Azok a LED-es fényforrások amiken fehér diffúzoros búra van, jóval kisebb irányban sugároznak. Ráadásul azokvan a diffúzor is sok fényt felfog és a tápegység is feleslegesen melegszik ahelyett, hogy fénnyé alakítaná a villamos energiát. Javaslom a filament LED-es fényforrásokat, jól néznek ki, költséghatékonyak, nem melegszenek annyira.
2022. szept. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen erre gondoltam én is.Olvastam egyébként több oldalon is, hogy ha ilyen fali lámpatestbe üvegbúra alá rakom az izzót hajlamos túlmelegedni ami miatt sokkal rövidebb lesz az izzó élettartama. Ezek alapján nem is érdemes oda ledet raknom vagy annyira azért nem gáz a helyzet?
2022. szept. 13. 05:57
 3/3 anonim ***** válasza:

Igen, a LED-eknek árt ha túlmelegszenek. Viszont már nem tudsz nem LED-es fényforrást venni.... ördögi kör.

Lyukaszd ki a búrát, hogy tudjon áramolni a levegő, vagy vegyél másik lámpatestet.

2022. szept. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!